Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır
29 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bir yandan koşuşturmacalı bir iş hayatı, bir yandan ihmale gelmeyen sosyal hayat. Bu yoğunluk içinde sürekli olarak bakımlı görünmek kadar zor bir iş herhalde yoktur. Hele makyaj sorunsalı. Her gün evden çıkarken daha güzel görünmek üzere ayrıntılı bir makyaja ayıracak yeterli zamanı bulmanıza imkân yok.

Çözüm hızlandırılmış bir makyajda olabilir. Hızlandırılmış yaşamlarımıza uygun hızlı ve fakat düzgün bir makyaj. Peki öyleyse hızlı makyaj nasıl yapılır?

Hızlı Makyaj ve Püf Noktaları

Tıpkı hızlı araba kullanırken kaza yapma olasılığınızın aynı hızla arttığı gibi hızlı bir makyajda da kaza yapma, bir yerlere toslayarak yüzünüzü dağıtma riskiniz her zaman vardır. Bu nedenle hızlı makyaj için öncelikle kendinize güveninizin tam olması gerekir, yoksa bu işe hiç bulaşmayın. Kötü yapılmış bir makyaj, makyajsız sokağa çıkmaktan çok daha kötü bir görüntüdür.

Makyaj konusunda kendinize güvenmenin yolu da elbette pek çok işte olduğu gibi tecrübeden geçer. Eğer konuyla ilgili yeterince tecrübeniz varsa, yani makyaj sizin hâlihazırda hayatınızın ayrılmaz bir parçasıysa ve makyaj yöntemlerine bütünüyle hâkimseniz hiç korkmayın. Kısa bir süre içinde hızlı makyaj uzmanı bile olabilirsiniz.  • Hangi malzemeleri nasıl kullanacağınızı iyi bilmelisiniz. Unutmayın; hızlı makyaj acemilik kaldırmaz. Bunun için sürekli olarak kullandığınız makyaj araç ve gereçlerini tercih etmek de işinizi kolaylaştırabilir. Kullandığınız ürünlere eliniz yatkın olursa yanlış kullanma ihtimaliniz de o derece az olur.
  • Hızlı makyaj nasıl yapılır sorusuna verilmesi gereken en önemli cevaplardan biri hızlı makyajın mutlaka açık renk ürünlerle yapılması gerektiğidir. Aksi halde hızla uyguladığınız makyaj adımları sırasında muhtemel bir hatanız yüzünüzün ortasında kabak gibi ortaya çıkabilir. Koyu renk makyajda hatalar açık renk makyajlara göre çok daha fazla belirgindir ve ayrıca koyu rengi silmesi de çok daha zor olacaktır. Bu nedenlerle eğer evden hemen çıkmanız gerekiyorsa tercihiniz hep açık renklerden yana olsun.
  • Göz makyajı için eyeliner yerine göz kalemi kullanın. Hem daha kolay bir uygulama, hem de hataları geri almak eyeliner’a göre daha zahmetsiz olacaktır. Eyeliner çekmeye kalkışmak, hızlı makyaj yapmak zorunda kalan bir kadın için çok cesur bir hareket olacaktır.
  • Aynı nedenlere bağlı olarak fondöten kullanmak yerine daha hafif ve homojen bir şekilde dağılımı daha kolay olan allığı kullanmalısınız. Hem daha taze bir görünüm elde edersiniz.
  • Ruj rengini de dudak renginize en yakın olandan yana kullanın ki hataların kendi içinde kamufle olma ihtimali yüksek olsun. Özellikle koyu renk rujlarda küçük bir taşma bile sizi komik duruma düşürebilecek potansiyele sahiptir.
  • Hız demek hata payının her zaman için fazla olması demektir. Buna bağlı olarak amacımızın olası hataları yapabileceğimiz en iyi şekilde gizlenmesi olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git