Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

hızlı saç uzatma yöntemleri
17 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Hızlı Saç Uzatma İçin Neler Yapılabilir?

Bayanların en çok özen gösterdikleri yerleri saçları ve ciltleridir. Saçlarına düzenli bakımlar yapmak, farklı ürünler kullanmak ve uzamasını sağlamak için gerekli tüm işlemleri yaparlar. Özellikle de uzun saç seven bayanlar, saçlarını uzatmak için pek çok yöntem uygularlar.

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında çeşitli kozmetik ürünlerin yanında bitkisel uygulamalar da bulunmaktadır. Aslında bitkisel ürünler doğal olmasının yanı sıra sağlığı korumak açısından da büyük önem taşımaktadır.

Bitkisel Yollarla Saç Nasıl Uzatılır?

Çay Ağacı Yağı Kürü

Saçlarınızın sağlıkla ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için çay ağacı yağı kürünü deneyebilirsiniz. Çay ağacı yağı kürü ile saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için saçınızın uzunluğuna yetecek kadar zeytinyağını tavada ısıtın. Aşırı sıcak olmayan zeytinyağının içerisine 4- 5 damla çay ağacı yağı ekleyin. Yalnız çay ağacı yağının 4- 5 damladan daha fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra ise saçlara ve saç derisine masaj yapılarak uygulanan kür, en az yarım saat bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Haftada 3- 4 kez tekrar edilebilen uygulama hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en iyilerinden biri olmaktadır.

Soğan KürüBir başka doğal saç uzatma yöntemi de soğan kürüdür. Soğan kükürt içeriği sayesinde kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırmakta ve en uygun doğal ve hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Anti bakteriyel özelliği de bulunan soğan ile hazırlanacak olan kür saç uzatmanın yanı sıra saç derisi enfeksiyonlarını da tedavi etmekte, saçların sağlıklı, bakımlı, parlak görünmesini ve kısa sürede uzamasını sağlamaktadır. Peki, saçlar için uygun soğan kürü nasıl hazırlanır? Aslında soğan kürü uygulamasının farklı yöntemleri bulunmaktadır. Ancak en çok kullanılan yöntemde soğanın suyu çıkarılıp bardağın 1/4’üne kadar doldurulur. Daha sonra üzerine 1 yemek kaşığı bal eklenip iyice karıştırıldıktan sonra saçlara ve derisine masaj yapılarak iyice uygulanır ve 15 dakika sonra da yıkanır. Alerjiye neden olmayan, saçların canlı, bakımlı ve parlak görünmesini sağlayan soğan kürü aynı zamanda da saçlarda kırılma, incelme gibi problemleri önleyerek saçları güçlendirmektedir.

Yumurta Kürü

Yumurta da saç uzatmanın en doğal malzemelerinden biridir. D, B, A ve demir protein ve vitaminleri içeren yumurta, saçlara besleyici ve bakım yapıcı özelliği bulunan zeytinyağı ile birleştiğinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Saçın uzunluğuna göre 1 ya da 2 yumurta üzerine yarım ya da 1 su bardağı süt eklenir ve iyice çırpılır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet orta boy limonun suyu da eklenip iyice çırpıldıktan sonra saçlara güzelce yedirilir ve üzerine bone sarılır. 15 dakika kadar süren bekleme süresinin ardından da saçlar ılık su ve şampuanla yıkanır. Haftada 2 defa düzenli olarak tekrar edilen uygulama, saçların sağlıkla ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır.

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Doğal Saç Açıcılar başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git