Hızlı Saç Uzatmanın En Kesin Yolları

Hızlı Saç Uzatmanın En Kesin Yolları
4 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Hızlı Saç Uzatmanın En Kesin Yolları

Kadın güzelliğinin ayrılmaz bir parçası olan saçlar aynı zamanda kadınlar için bir değişiklik aracıdır da. Sosyal hayattan tutun da ruhsal sorunlara kadar her konuda saç modelindeki değişiklik kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine çare olabilmektedir.

Bu yazımızda, hızlı saç uzatmanın en kesin yollarından bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz kurallara dikkat ederek ve evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz ve fazla zahmete girmeden hazırlayabileceğiniz saç bakım kürleri ile saçlarınızın daha sağlıklı olmalarını ve hızla uzamalarını sağlayabileceksiniz.

Genetik etkenler, beslenme düzeni, saç bakımı gibi pek çok unsur saçların uzama hızını etkilemektedir. Bu etkenler çerçevesinde; saç ayda 0,5 cm. ile 2,5 cm. arasında uzar. Beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikler saçların daha yavaş uzamasına neden olabileceği gibi saçları sık boyatmak, sık sık fön çektirmek gibi uygulamalar da kuruyup kırılarak uzamalarına engel olabilmektedir.

Saçların çabuk uzaması için mucizevî bir yöntem olmadığını en başta belirtmek gerek. Saçların uzamasını sağlamak için saça bakım yapmak, beden sağlığını olduğu gibi saç sağlığını korumak için de ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamak gereklidir. Saça ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlayarak uzarken, kırılmalarını önlemek bile saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Hızlı Uzayan Saçlar İçin

  1. Saçların hızlı uzamasını sağlamak için belki de ilk gereken saç derisini güçlendirmek olacaktır. Saç bakımının saç köklerinden başladığını unutmamak gerekir. Saç köklerini güçlendirmek için yapılması gerekenleri 3 madde altında toplayabiliriz.
  • Bakteri ve yağ oluşumunu engellemek için saç derisini temiz tutmak.
  • Özellikle saçları yıkarken ve saç kremi sürerken saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak.
  • Doğal yağlarla bağım yaparak saç derisinin kurumasını önlemek.


Bu yöntemlerle saç köklerinizi güçlendirmekle kalmayıp kepek gibi cilt hastalıklarının da önüne geçmiş olacaksınız.

  1. Hızlı uzayan ve sağlıklı saçlar için doğru beslenmenin öneminden bahsetmiştik. Saçlarınızın hem daha kaliteli olması hem de hızlı uzaması için protein yönünden zengin gıdalara ağırlık vermelisiniz. Yağ ve şeker tüketiminden uzaklaşıp balık, kırmızı et ve vitamin açısından zengin meyve ve sebzelerle beslenmelisiniz.
  2. Su tüketimi de hızlı saç uzatmanın en kesin yolları arasında sayılabilir. Günde 1,5 – 2 litre su tüketmek metabolizmanın hızlanmasını ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayacağı için saçlarınızı hızlı uzatacağı gibi sağlığınız için de son derece yararlı olacaktır.
  3. Saçları taramak saç diplerinde masaj etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandıracağından, sabah akşam düzenli olarak saçlarınızı tarayarak daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Tarama sırasında geniş dişli bir tarak seçmek saçlarınızın kırılmasını da engelleyecektir.
  4. Saçların hızlı uzamasında çok önemli bir diğer konu da sıkça kullanılan saç kurutma makineleri, saç şekillendiriciler. Saçlara ısıyla şekil veren bu aletler, aynı zamanda saçlarınızdaki suyun buharlaşmasına ve saçlarınızın kuruyarak kırılgan hale gelmesine de neden olmaktadırlar. Saçlarınız hızlı uzasın istiyorsanız doğal şekillerine bırakın.

Saç Bakımı

Hızlı saç uzatmanın en kesin yolları arasında düzenli saç bakımı gelmektedir. Saçınızın hızlı bir şekilde uzarken aynı zamanda parlak ve sağlıklı görünmesini de istiyorsanız; lavanta, biberiye ve jojoba yağından üçer damla ve sedir ağacı yağı ile kekik yağından da ikişer damla karıştırarak hazırlayacağınız solüsyonu çok az ısıtarak saç derinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında saç derisine masaj yapmanızı hatırlatmaya gerek yok.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git