Holistik Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi

Holistik Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi
29 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Holistik cilt bakımı, açık ve sağlıklı bir cilt oluşturmaya yardımcı olmak için beden ve doğa ile çalışma tekniklerin kullanımını içerir. Bitki bazlardan elde edilen organik cilt bakım ürünleri kullanarak bütüncül olarak kabul edilir ve bu ürünler yüz ve vücut yıkamada kullanılırken, nemlendirici ve makyaj sonrası da bakım yapma görevindedir.  Doğru besinleri yeme, antioksidanlar ve su dolu bir diyet tüketmek holistiğin aşamalarından biridir. Teknikler bütünsel cilt bakım rejimi ile popüler olarak anlam kazanır. Yeşil çay ve kakao yağı gibi gıda bazlı ürünleri kullanıma eklemek holistik maddeler kullanmak,  cilt bakım ürünleri için nadir bir özellik olmasa da kişi tarafından önemle tercih edilmelidir.

Organik cilt bakım ürünleri genellikle kendi doğrultusunda sebze ve bitki bazlı maddeleri dahil ederek cilt bakımının bütünsel yöntemlerine kendini dayandırırlar. Bu maddeler doğal olduğu gibi birçok organik ve bütüncül cilt bakım ürünlerini içerir. Parabenler veya sülfatlar gibi yapay kimyasallar veya koruyucular bunlara dahil değildir. Çoğu holistik uzmanı cilt bakımı için bitkilerden yağ elde etme ve besin olarak doğada mevcut malzemelere güvenme gerekliliğini kabul eder. Cilt üzerine yerleştirilen ürünler, her vücutta kimyasal birikmesini önlemek içindir. Bazı çevrelerde popüler holistik cilt tedavisi deri içine sızabilir ve kan dolaşımına geçebilir.

Holistik NemlendiricilerHolistik yüz ve cilt nemlendiriciler genellikle cilte yağlama sağlar ve kuruluğu engeller. Zeytin ya da Hindistan cevizi yağı gibi doğal bir yağ bazı içerir. Vücut cilt için şifa veren faydalar elde etmek doğa ile birlikte çalışmaktan kaynaklanır. Uzmanlar da bu görüştedir.  Holistik cilt bakım maddeleri, bitkisel bazlıdır. Bazı holistik cilt bakım ürünleri ise sağlıklı antioksidanların faydalarını deriye sağlamak için yeşil çay ya da E vitamini yönünden zengin besinler özleri içerir. Besinler doğal antioksidanlardır ve vücutta yarattığı serbest radikallere mücadele ederek kırışıklıkların yok olmasına yardımcı olduğu söylenir.

Holistik cilt bakım uygulayıcısı vücuda gıda bazlı kozmetik ürünlerini uygulamak için göreviniz tek başına yerine getirebilir. Yardımcıya ihtiyaç duyamayacaktır. Onunla birlikte bir uzman size diyet konusunda tavsiyeler verebilir. Bu diyet aç kalmak için değil doğru beslenmek içindir. Hangi tür meyve ve sebzelerin, fındık ve tohum gibi doğal gıdaların, sağlıklı kolajen yapı için gerekli vitamin ve antioksidanların neler olduğu bilgisi size verilir. Cilde oksijen ve kan dolaşımını iyileştirmede yardımcı olarak söz konusu sağlıklı bir egzersiz programı oluşturma konusunda da sizi bilgilendirecektir. Bütünsel ilkelere dayalı bir doğal cilt bakım teknik olduğu için yemekten spora her türlü denge sağlanmalıdır.  Vücudun doğal iyileşme süreçleri ile çalışmak gerekir. doğal cilt bakım ürünleri ve sağlıklı bir diyet gibi şeyler üzerinden, bütünsel yöntemlerle cilt iyileştirilmesi konusunda holistik bakım popüler bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git