Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Holistik Cilt Bakımı
27 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Holistik cilt bakımı her gün biraz daha popülerleşen bir cilt bakımı ve tedavi yöntemi. Sıradan cilt bakımlarından farkı ise hem ruha hem de fiziğe hitap ediyor olması. Bu cilt bakımında özel terapistler ve enerji uzmanları görev alıyorlar. Holistik bakımının ilk aşaması kendinizi ruhen iyi ve pozitif hissetmenizdir. Kişinin iç dünyasından başlayan bu işlem daha sonra bitkisel ürünlerle devam ediyor.

Holistik Cilt Bakımı Nedir? Holizm felsefi akımından beslenen bir cilt bakımıdır. İnsanın karşılaştığı tüm hastalık ve sorunların aslında bilinçaltında var olduğu ve bunun zamanla dışarı çıktığını savunur. İnsanın ruhu, zihni ve bedeni sağlık durumunu ve insanı etkileyen en önemli faktördür. Holistik bakış açısı da insanın ruhunu ve zihnini değiştirmeden fiziğini de değiştiremeyeceğini ön görür.  • Holistik bakımın ruhu kapsayan kısmı meditasyon, yoga ve zihin terapilerinden oluşmaktadır. Bu terapiler ile insan zihnini meşgul eden olumsuz duygu ve düşünceler uzaklaştırılmak amaçlanır.
  • Holistik Cilt Bakımı Nedir? İ daha iyi açıklamak için şunu söyleyebiliriz ki; Sürekli olumsuz duygu ve düşünleri barındıran bir kişi aynaya baktığında da kendini güzel ve sağlıklı hissetmesi mümkün değildir. Pozitif bakış açısı ile kendimize yaklaşmak her zaman başarımızı arttıracak ve sahip olduğumuz gücü farkına varmamızı sağlayacaktır.
  • Terapistler ve enerji uzmanları ilk olarak kişinin kendini iyi hissetmesini iç güzelliğini farkına varmasını ve kendine güveninin artmasına yardımcı oluyorlar. Ortaya çıkan enerji ile bu enerjiye uygun bitkisel ürünler keşfedilerek kişinin cildine uygulama yapılıyor. Cildinizin enerji seviye uygun olan ürün ile uygulama yapan uzmanlar hem ruhsal olarak iyi hissetmenizi hem de cildinizin güzelleşmesini sağlıyorlar. İyi ve pozitif hisseden bir ruhun olumlu ve pozitif enerjisi de bakım veya tedavinin etkisini daha çabuk göstermesini sağlıyor.
  • Arınmış ve sağlıklı bir zihin ve ruh sizin ve cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır. Zihinden olumsuz duygu ve düşünceler tamamen atıldıktan sonra bitkisel ürünler kullanılarak cilt bakımı gerçekleştiriliyor. Artık sahip olduğunuz dingin ruh ve rahat bir zihin ile uygulanan ürünler etkisini daha çabuk ve kolay gösteriyorlar. Bu sırada siz de hem bakımla güzelleşen cildinizi farkına varıp hem de arınmış ruhunuzu farkında olarak hem ruhsal hem fiziksel bir yenilenme aşamasından geçiyorsunuz.
  • Holistik Cilt Bakımı Nedir? ‘e cevap olarak evrenin bize verdiği bitkisel ürünlerin kendilerinde doğal olarak var olan vitamin ve özleri kullanılarak yapılan cilt bakımı diyebiliriz. Bu bakım yönteminde hem cildinize hem de ruhunuza hiçbir kimyasal karışmadan tazeliğinizi koruyorsunuz.

Doğanın sunduğu kaynaklar ciltte hiçbir olumsuz etki bırakmıyor. Terapistler tarafından analiz edilerek size en uygun bitkileri kullanması da bu riski sıfıra indiriyor.

Felsefenin bütünsellik kavramından beslenen bu cilt bakımı artık tıp dünyasına da yavaş yavaş girmiş durumda. Hastalıkların iyileştirilmesinde önce dingin bir ruh elde edilmesini sağlayan doktorlar hastalığın sebeplerine kolayca ulaşıp daha kolay bir tedavi uygulamaktadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git