İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek Kirpik Uygulaması Nedir
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Hacimli, gür ve kıvrık kirpiklere kim sahip olmak istemez? Doğru rimeli bulmak, kat kat rimel sürmek bir de üstüne gün sonunda uzun uğraşlarla bu rimeli temizlemek bazen biz kadınlara oldukça zahmetli görünebiliyor. Bunun yerine makyaj yapmadan makyajlı bir görüntüye sahip olmak, hem de daha kıvrık ve uzun kirpikler bunu yakalamak neden tercih edilmesin? Son zamanlarda pek çok kişinin yaptırdığı ipek kirpik uygulaması ile maskara sürmeden makyaj etkisi yaratabilirsiniz. Ancak her uygulamanın olduğu gibi bunun da artıları ve eksileri bir arada. İpek kirpik uygulaması yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler için yazımıza göz atmanızda fayda var.

Uzman Ellerde ve Bilinçli Yaptırın

Böyle bir uygulamanın elbette uzman kişiler tarafından yapılıyor olması gerekir. Bunun için eğer karar verirseniz ipek kirpik uygulamasını nerede yaptıracağınızı iyi seçmeniz lazım. Çünkü işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamada eklenen kirpikler olması gerekenden daha çabuk dökülmeye başlar. Bu da sizin için zaman ve maliyet kaybı anlamına gelir. İpek kirpik uygulaması öncesi gözlerinizin herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğinin de dikkat edilmesi gerekir. Reaksiyon demişken, ipek kirpik uygulaması yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği şeylerden biri lens kullanmanın buna bir etkisi olup olmadığıdır. Uygulamayı yapan uzmanların belirttiğine göre lens kullanmak bu uygulama için herhangi bir engel teşkil etmiyor. Ortalama bir saat süren bu uygulama sonrası yaklaşık 48 saat boyunca gözlerinizin su ile temas etmemesi gerekiyor. Hatta daha sonrasında da gözlerinizi aşırı şekilde su ile temas ettirmek yapıştırılan kirpiklerin dökülmesine yol açıyor. Bununla birlikte maskara ve yağ bazlı göz makyajı temizleyicilerine de ipek kirpik kullandığınız süre boyunca veda etmeniz gerekiyor. Bunlar tek tek yapıştırılan kirpiklerin ömrünü kısaltıyor. Ancak zaten en iyi halde bile yapıştırılan kirpiklerin en fazla 3 ay ömrü var. Üç ayın sonunda yavaş yavaş dökülen ipek kirpiklere veda etmeniz ya da uygulamayı tazeletmeniz gerekiyor.İpek Kirpik Kendi Kirpiğinize Zarar Vermez

İpek kirpik uygulamasında herkesin en merak ettiği şey bu işlemin kendi kirpiklerine zarar verip vermeyeceğidir. Tek tek yapıştırma yöntemi ile uygulanan kirpikler zamanla ya da su ile temas ettikçe kendiliğinden dökülmeye başlar. Siz tutup çekmediğiniz sürece kendi kirpikleriniz hiçbir zarar görmez. Dökülen kirpikler sadece yapıştırıcı ile eklenen ipek kirpiklerdir. Bu nedenle kendi kirpikleriniz bundan bir zarar görmez ve bu işlemi kirpikler döküldükçe senede birkaç kez yaptırmanızda da hiçbir sakınca yoktur. Özellikle yaz ayları gibi fazla makyaja ihtiyaç duyulmadığı dönemlerde makyajsız makyaj etkisi yaratan ipek kirpik uygulaması uzun ve kıvrık kirpik sevenler için değişik bir alternatif olabilir. Kirpiklerin gürlüğünü, uzunluğunu ve kıvrımını kendiniz belirleyebilir, istediğiniz oranda uygulama yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git