İranlı Kadınların Göz Makyajı

206907
10 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

İranlı Kadınların Göz Makyajı

Genel olarak İranlı kadınlar göz makyajlarını hep koyu ve buğulu olarak tercih etmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de koyu ve esmer olarak nitelendirilen bir tene sahip olmaları, doğuştan göz yapılarının muhteşem denilebilecek güzellikte olmasıdır. Pek çok kişi İranlı kadınların göz makyajını tutturabilmek ve aynı formülü uygulayabilmek konusunda çeşitli araştırmalar yapsalar da, kimi zaman istenilen makyajı yakalamak oldukça güç bir iş haline dönüşebiliyor.

Şimdi sizlere direkt olarak göz makyajlarının nasıl yapıldığı konusuyla alakalı aydınlatıcı bilgiler sunmayı ihmal etmeyeceğiz.Adım Adım Makyaja Hazırlık!

Genel olarak siyah renkleri tercih etmek olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden gözleri ön plana çıkaracağınız kısmın siyah olması da önemlidir. Sürme ve dipliner yardımı ile artık sizler de İranlı kadınlar gibi bir göz makyajına sahip olabileceksiniz! Öncelikle göz kapaklarınıza doğal renkte ve ten renginize en yakın kapatıcıyı sürmelisiniz. Kapatıcıyı aynı zamanda kaş altınız dahil olmak üzere dağıtmaya özen gösterin. Daha sonra parlak tonlarda bir far seçin ve göz kapağınıza yedirmeyi ihmal etmeyin. Göz kapağınız ile kaşınız arasında mutlak suretle ince bir çizgi olsun ve taşırmamayı buradan kavrayın. Sürme bulmak zor geliyor ise dipliner de işinizi görecektir. Göz pınarlarından, tüm gözünüze kadar düzgün bir çizgi çekin. Gözün iç kısmına sürmeniz beyazlık kalmaması açısından önemli bir formüldür. İç kısımda ki kirpik diplerine siyah kalem de sürülebilir. Daha sonra bol rimel ve maskara kullanarak kirpiklerinizi kıvırın ve boyayın! Bu aşamadan sonra artık sizler de makyaja hazırsınız demektir!

Genel olarak İranlı kadınların göz yapısı doğuştan güzel olduğundan dolayı sizlerin bir anda böylesine güzel bir göz yapısı elde etmemeniz durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden sabırla denemeye ve tecrübe kazanmaya dikkat edin. Ayrıca eyeliner kullanmayı ihmal etmeyin ve elinizden geldiğince buğulu bir göz makyajı yapın. Çünkü buğulu göz makyajı doğru sonuçlar almanızı sağlayan bir diğer faktördür. Pek çok İranlı kadın bu tarz makyajların ayrıntılarda gizli olduğunu vurgulamaktadır. Sizlerin de doğru sonuç elde edebilmesi açısından önemli olan faktör her daim budur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git