Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?

ışıltılı-makyaj-nasıl-yapılır
22 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Işıltılı Makyaj Teknikleri

Işıltılı makyaj denilince akla simli, pullu farların kullanıldığı yüzümüzü pasparlak hale getirecek bir makyaj uygulaması gelmesin. Çünkü ışıltı kavramı far tonlarında geçerli olan bir teknik değil. Az sonra bahsedeceğimiz ışıltılı makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabında, bunları açıklayıcı bir şekilde belirteceğiz. Dilerseniz ışıltılı makyaj nasıl yapılır konusundaki teknikleri açıklamaya başlayalım.

Işıltılı Makyaj İçin Gerekli Uygulamalar

Mükemmel bir ışıltılı makyaj elde edebilmek için öncelikle ışıltılı makyaj nasıl yapılır bilmemiz gereklidir. Bu konuda yapılan en büyük yanlış, far seçiminde karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ışıltı denildiğinde herkesin aklına az çok, simli farların kullanıldığı parıl parıl bir göz makyajı geliyor. Oysaki durum böyle değil. Işıltı için cildimizde daha doğal durmasını sağlayan aydınlatıcılar ve göz makyajımız içinde ışıltılı eyelinerler kullanıyoruz. Şimdi tüm uygulamaları adım adım sıralayalım.

1) Cildimizi Nemlendiriyor, Fondöten ve Likit Aydınlatıcı Sürüyoruz

Işıltılı göz makyajına başlamadan önce cildimizi her zamanki gibi makyaja hazır hale getiriyoruz. Bunun için de cildimizi nemlendirmemiz gerekmekte. Önce yüzümüzü güzelce yıkadıktan sonra, nemlendirici bir krem yardımı ile nemlendirme işlemini sonlandırıyoruz. Daha sonra çok koyu olmayan ve doğal durmasını esas alacağımız fondötenimizi cildimize uyguluyoruz. Fondötenden sonra likit aydınlatıcı kullanarak cildimizde hafif bir ışıltı uygulanmasını sağlayalım. Likit aydınlatıcıdan küçük bir miktar sıkarak cildimize yayalım. Küçük bir miktar diyoruz çünkü fazlası doğallığı bozacaktır.

2) Aydınlatıcı Pudra Uyguluyoruz

Fondöten ve likit aydınlatıcımızın üzerine, makyajımızı hem sabitlemek hem de doğal ışıltıya katkıda bulunmasını sağlamak amacı ile aydınlatıcı bir pudrayı yüzümüze sürüyoruz. Aydınlatıcı pudraları kozmetik ürünleri satan dükkanlardan kolaylıkla elde edebilirsiniz.3) Işıltı Veren Cilt Mükemmelleştiricisi ve Aydınlatıcı Jel Uyguluyoruz

Daha sonra bunların üzerine daha mükemmel bir görünüm elde etmek isteyenler, ışıltı veren cilt mükemmelleştiricisi adı ile çevrilen makyaj ürününü de ciltlerine uygulayabilirler. Bu işlemden sonra cilde ıslak bir görünüm vermek amacı ile aydınlatıcı jel uygulamasını kullanıyoruz. Bunu kapatıcınız ile beraber kullanabileceğiniz gibi, tek başına da kullanabilirsiniz.

4) Göz Makyajımızı Uyguluyoruz

Tüm bu uygulamalardan sonra ışıltılı göz makyajımız için, gözlerimize geçebiliriz.

  • Farı seçerken çok abartı duracak olan simli farlardan uzak durmamız gerekmektedir. Bunun yerine metalik renkler veya likit farlar kullanabilir ya da açık renklerden de faydalanabiliriz.
  • Farımızı uyguladıktan sonra eyeliner ya da kalem uygulamasına geçebiliriz. Eyelinerda de kalemde de, simli ya da ışıltılı renklerden faydalanabiliriz. Örneğin; siyah simli bir kalem göz çevrenize de ışıltı katmanıza yardımcı olacaktır.
  • Farımızı uyguladıktan sonra, rimel uygulamasında, siyahtan ziyade renkli rimelleri tercih etmemiz daha hoş bir görünüm sağlayacaktır.

5) Allık Uyguluyoruz

Allığımızı istediğimiz tonlarda ama normal günlük makyajımızda uyguladığımızdan biraz daha yoğun sürebiliriz. Bu elmacık kemiklerimizi daha da ön plana çıkaracağından, son derece dikkat çekici bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır.

6) Son olarak Ruj Uyguluyoruz

Son olarak ışıltılı makyajın en önemli özelliği olan ruj seçimimizi de ışıltılı rujlardan ya da ışıltılı parlatıcılardan yana yapmalıyız.

İlgili Konular
Göz Makyajında Kaşın Önemi
– Kalıcı Göz Makyajı
– Spor için Makyaj Önerileri
– Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git