İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Maske Tarifleri

istenmeyen-tuyler-icin-dogal-maske-tarifle
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Maske Tarifleri

İstenmeyen tüyler her kadının başlıca sorunudur. Kötü bir görünüme neden olan istenmeyen tüyler aynı zamanda sağlıksız bir görünüme de neden olmaktadır. Bu tüylerden kurtulmak için genellikle ağda ya da epilasyon aleti kullanılır. Günlük pratik çözümler için ise tüy dökücü kremler kurtarıcı olmaktadır. Bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı değildir. Hepsi anlık çözümlerdir. Kalıcı bir çözüm olan lazer ise hem sağlıksız bir yöntemdir hem de ok pahalıdır. Bu yöntemlerin yerine evde kendinize özel maskeler hazırlayabilir düzenli olarak kullanımda kalıcı etki yaratabilirsiniz. İstenmeyen tüyler için doğal maske tarifleri yapmak için aşağıda yer alan tarifleri kullanabilirsiniz.

Zerdeçal Kürü ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Zerdeçal kürü istenmeyen tüyler üzerinde kalıcı etki yapan maskelerden birisidir. Bu maske için bir miktar süt ve 2 yemek kaşığı dolusu zerdeçal yeterli olacaktır. Bu iki malzemeyi derin bir kabın içinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında bu bakım maskesini cildinize uygulayın. Bu maske yüz üzerinde daha etkili olduğu yüz bölgesine uygulamanız daha doğru olacaktır. Sonrasında maske yüzünüzde 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama yapabilir ve yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Maskenin gerekli etkiyi gösterebilmesi için cilde düzenli aralıklarla uygulanması gerekmektedir.

Portakal Kürü ile İstenmeyen Tüylere SonPortakal kürü de istenmeyen tüylere iyi gelen ürünlerden birisidir. Portakal kürünü hazırlamak için 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 portakal kabuğu gereklidir. Öncelikle portakalın kabuğunu robottan geçirin ve bir kabın içine alın. Sonra bu kabın için zeytin yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırlanan bu kürü ağda yaptıktan sonra yapılan bölgelerin üzerine sürmeli ve bir süre boyunca bekletmelisiniz. Bekleme süresi sonunda yavaş bir biçime ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Maskenin 1 saat beklemesi yeterli olacaktır. Bu maske kökleri kökünden yok edecektir ve kalıcı bir etkiye sahiptir.

Nohut Kürü Uygulanışı

Nohut kürünü hazırlamak için yarım kase süt ve nohut tozu ile 1 yemek kaşığı zerdeçal kullanmanız gereklidir. Bu malzemelerin tamamını bir kabın içine alın ve birbirini bulana kadar karıştırın. Sonrasında hazırlanan bu karışımı gerekli yerlere masaj yapar biçimde sürün. Bekleme süresi için 30 dakika yeterli gelecektir. Sonrasında kuruyan bu maskeyi tüyler hangi yöne doğru çıkıyorsa  o tarafa doğru soymaya başlayın.Tüm maske soyulduğunda ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Sonrasında nemlendirici sürmeniz de etkili olacaktır.

Limon Kürü Yapımı

Limon cilt için faydalı ürünlerden birisidir. Limon ile yapılacak kür için 2 çay kaşığı tuz ve limon suyu gereklidir. Bu iki malzemeyi karıştırın ve sonrasında ağda yaptıktan sonra ağda yaptığınız alana sürün. Sürerken pamuk kullanabilirsiniz. Her ağdada sonra bu kürü kullanabilirsiniz. İstenmeyen tüyler için doğal maske tarifleri bu şekilde uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git