İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Vücudunuzdaki tüy ve kılların artık kontrolden çıktığını ve durumun her geçen gün kötüye gittiğini düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz!

Herkesin az ya da çok tüyü vardır. Kol altı, üst ve alt bacak, kasık olağan tüylü bölgelerdir. Bunlara ek olarak sırtta, göbek bölgesinde ve kollarda da istenmeyen ölçüde tüylenme olması normaldir.

Günümüzde, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları birçok seçenekle tercihinize sunulmuştur. Sizin için en faydalı seçeneklerinizi bir araya getirdik.

Annemizden Gelen Gelenek: Ağda

Annemizden gelen bir gelenek olduğunu söylesek de aslında antik çağlardan gelen bir uygulamadır. Limon ve şekerin karıştırılması ile elde edilen yapışkan madde sayesinde hem doğal hem de etkili şekilde kurtulmak mümkün. Bu uygulamaya ev ağdasıdenilmektedir. Bu karışımı evde kendiniz yapabileceğiniz gibi kolaylıkla marketlerden de elde edebilirsiniz. Son yıllarda ev ağdasına bir alternatif olarak sir ağda kullanımıda oldukça yaygınlaştı. Oldukça etkili olan bu ürün, çam reçinesinden elde edilen, kıl köklerinin zayıflamasını sağlayan bir kıl temizleme yöntemidir.  Her iki ağda çeşidinde de kılların tekrar çıkması 4-5 haftayı bulduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.Hızlı Çözümün Adresi Tüy Dökücü Kremler

Yoğun temponuzda tüylerinizi almayı ihmal edebilirsiniz. Bu ihmalinizi fırsat bilen kozmik güçler sayesinde acil bir işiniz çıkabilir ve etek veya kolsuz bir bluz giymeniz gerekebilir. Böyle durumlarda tüy dökücü kremler imdadınıza yetişecektir. Tüy dökücü kremler, tüyleri kimyasal yolla döker. Kremi cildinize uygulayıp yaklaşık 10 dakika beklemeniz ve temiz bir bez yardımı ile silmeniz yeterli olacaktır. Oldukça pratik olmasının faydası yanında olumsuz yanları da vardır. Kötü kokusu ve uygulamadan birkaç gün sonra tüylerin geri gelmesi nedeni tüm vücut için kullanımı fazla tercih edilmez. Gerekli hallerde bölgesel uygulamalar sizi memnun edecektir.

Keskin ve Etkili Çözüm: Jilet

Jilet, sadece erkeklerin değil kadınların da sıklıkla başvurduğu bir kıl alma yöntemidir.tüylerinizden kurtulmak için siz de bu yöntemi seçecekseniz, jilet uygulama teknikleri iyi bilinmelidir.doğru bir uygulama için; kullanacağınız jiletin temizliğinden ve sizden başka birinin daha önce kullanmadığından emin olun. Tahriş etmemek için aynı bölgeyi peşpeşe uygulama yapmayın ve kayganlaştıcı bir traş kremi kullanın.

Jilet, oldukça düşük maliyetli ve pratik bir uygulamadır.  Ancak, kıllarda kalınlaşma ve gürleşmeye neden olabilir. Kısacası, kıllarınız birkaç günde çoğalıp güçlenerek geri gelecektir.

Epilasyon En Kalıcı Çözüm

Birkaç günlük veya haftalık çözümler size hitap etmiyorsa, lazer epilasyon  tam size göre bir seçenektir. Özel bir makine ile gerçekleştirilen, tüy köklerine lazer ışığı verilerek yakma işlemidir.. Ancak bu uygulama mutlak bir uzmanlık gerektirir. Uzmanlık belgesi olan merkezlerden destek alınması gerekmektedir. Genellikle her çeşit cilt ve kıl tipine uygundur. Lazer epilasyon yolu ile istenmeyen tüylerin tamamından kurtulabilmek için en az 4 seans uygulama yaptırmak gerekir. Tüylerin yok edilmesinde kesin çözüm olamkla beraber, oldukça yüksek maliyetli ve vakit gerektiren bir uygulamadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git