Jiletle Tüy Almak

Jiletle Tüy Almak
10 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Jiletle Tüy Almak

Tüy almak biz hanımlar için de erkekler için de oldukça baş belası bir iş olmaya başladı dersem, olmayacak. Çok uzun zamanlardan beri tüy alma olgusu vardı. İstenilmeyen tüylerin kötü görüntü yaratmaması için birçok yöntemle alınır. Ağda, jilet, tüy dökücü krem bütün bunlar tüy alma yöntemlerindendir. Kadınlar genel olarak erkeklerden daha çok tüy alma derdine düşerler. Çünkü kadınlar tüysüz olmalı erkekler tüylü olsa da olur olgusu, topluma dayatılmıştır. Kadınlar olarak bu olgudan çok mustarip olabiliriz. Hele de esmer kadınlar için tüy almak onlar için bir çile olabiliyor. Tabi tüy almanın verdiği acı da tüylerini alan herkesin bildiği bir acıdır. Ve tüy almanın verdiği zahmet önemli olmasa da o acı bile tüy almanızı kâbusa çevirebilir. Tabi bu yüzden tüy almak için daha acısız bir tüy alma yöntemi aramaya başlıyoruz. Tüy sarartıcılar da iyi bir yöntem olsa da içerisinde bulunan kimyasallar yüzünden cildinizde problemler oluşmasına sebebiyet verebilir. Tüy dökücü kremlerde tüy sarartıcılardan farksız olarak cildiniz için pek de yararlı bir çözüm değil. Geriye bir tek jilet kaldı sanırım. Jiletle ilgili de tüyleri çoğalttığı hakkında bir bilgi olduğu için ona da güvenemiyoruz. Fakat jilet bütün tüy alma yöntemlerinden daha az acılıdır. Hiç acıtmadığını da söyleyebiliriz. Tüylerin çoğalması konusunda da, tüy olmayan bir bölgeden tüy çıkma olasılığı çok düşüktür. Bu yüzden tüylerinizi jiletle almanız daha iyi olacaktır. Fakat jiletle tüy almak için de birkaç püf nokta vardır. Bu püf noktalara uyduğunuz da jiletle tüy almak sizler için daha kolaylaşacaktır.Jiletle Tüy Almanın Püf Noktaları

  • Jiletle tüylerinizi alırken dikkat etmeniz gereken birçok şey vardır. Fakat bunlardan en önemlisinden biri olan cildinize fazla bastırmadan uygulamaktır. Jileti cildinize fazla bastırdığınız da ya da yaralı bir bölgenin üzerinden geçirdiğinizde yaralanmalara ve ciddi kanamalara neden olabilir. Bu yüzden jilet kullanırken fazla bastırmadan tüylerinizi alabileceğinizi unutmayınız.
  • Jiletle tüy almak tüylerinizin tam olarak kesilmemesine yol açar gibi bir olgu dolaşıyor ortalıkta. Jiletlerin tüylerinizi tamamen kesmemesi jiletinizin kalitesi ve bıçak sayısı ile alakalıdır. Jilet alırken en fazla 3 bıçaklı ve kaliteli, kadınlar için olan jiletlerden almanız tüylerinizin dipten kesilmesine yardımcı olur.
  • Tüyleriniz sert olduğu zaman ya da kısa iken kesmeye çalıştığınız da, canınız yanabilir ve bacağınızın bazı bölgelerinde kesikler oluşabilir. Bu yüzden tüy alırken kullanılan tıraş jellerinden kullanmak tüylerinizin yumuşamasına yardımcı olur.
  • Jilet alırken dikkat edilmesi gerekenlerde bıçaklarının keskin oluşu ve oynar başlıklı oluşudur. Gilette Venüs serisinin tıraş jiletleri ve tıraş bakım malzemeleri kadınlar için de oldukça çeşitli ve kalitelidir. Jilet alırken Gilette Venüs Breez’i kullanmanızı öneririm. 3 bıçaklı ve jelli yapısı ile kayganlığı arttırır ve tıraş ettiğiniz bölgenin tıraştan sonra ne kadar pürüzsüz olduğunu kendiniz deneyerek test edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git