Kabağın Cilde Faydaları

maske-700x400
19 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Kabağın Cilde Faydaları

Artık bitkisel ürünler birçok hanım tarafından daha çok tercih edilebilir bir hal aldı. Bu sebepten dolayı da kozmetik reyonlarında satılan ürünlerden ziyade, bitkisel ürünleri tercih ederek kendi kürünü hazırlamak fazlası ile kolay! Son zamanlarda oldukça fazla ilgi görmüş olan kabak maskesini şimdi sizler için sunacağız. Kabağın cilde faydalarını geçen günlerde ki bir makalemizde sunmuştuk ve pek çok bayan tarafından da ilgi görmüştü. Şimdi bu kür ve maske ile beraber cildinize pek çok bakımı sağlayabilir, diğer kozmetik ürünlerini rafa kaldırabilirsiniz!

Kabağın Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

  • Cilt kırışıklıklarını kısa bir süre içinde yok eder.
  • Cilt yaşlanmalarının önüne geçer.
  • Ölü derilerden cildinizi arındırır.
  • Güneş lekeleri gibi sorunsalları tamamen yok eder.
  • Cildinizin genç bir görünüm almasını sağlar!

Sizler de kabak maskesini tercih ederek bu tip durumları sağlayabilir ve artık cildiniz için harcadığınız paraları bir kenara bırakarak, çok cüzi rakamlara karşı bu saydığımız durumlardan faydalanabilirsiniz.Kabak Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 1 çay kaşığı papatya,
  • 1 çay kaşığı bal,
  • 1 çay kaşığı şeker,
  • 2 yemek kaşığı rendelenmiş kabak

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde toparladıktan sonra kür halini alana kadar karıştırmalısınız. Bu karışım istenilen hale geldikten sonra gerekli gördüğünüz bölgelere 2 ila 5 dakika arasında masaj yaparak sürün. Daha sonrasında da yumuşak bir fırça yardımı ile cildinizden çıkarın ve yüzünüzü bol su ile yıkayın!

Bu kürü haftada 2-3 kez kadar kullanmak sizlere cildinizi genç gösterme, ölü derilerden kurtulma gibi faydaları da beraberinde getirecektir. Pek çok kişi tarafından önerilmiş ve öngörülmüş bu maskeden faydalanmak istiyorsanız hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Özellikle sigara kullanan hanımlar için oldukça faydası görülen bu kür türünün, pek çok kişiyi cilt sorunlarından arındırdığını ve faydasını da sıklıkla gördüğünü gözlemledik. Uygulayabilme açısından sizler de sitemizden daha ayrıntılı bilgiler alabilir, kabak maskesi kürünü en kolay şekilde hazırlayıp, cildinize yedirebilirsiniz.

Birçok hanım bu tarz kürler ile beraber sorunlarını kolaylıkla yendi ve üstesinden geldi. Bu tip temel sebeplerin üstesinden gelebilmek adına da bitkisel kürler, kozmetik ürünlerine nazaran oldukça faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git