Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

kadinlara-sac-ekimi-yapilir-mi
22 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

Sıklıkla dile getirilen sorulardan birisi de, Kadınlara saç ekimi yapılır mı? Olmaktadır. Bilindiği üzere saç ekimi, saç kökünün bulunduğu yerinden alınarak başka bir bölgeye ekilme olayıdır. Kadınların saç ekimi yaptırabileceğini fakat saç dökülmesinin yaygın olmasından dolayı verimsiz bir sonuç ortaya çıktığını belirtmemiz gerekiyor.

Kadınlar İçin Saç Ekimi Yapılacak Durumlar

  • Çekme Sonucu Saç Dökülmesi; Kulak önündeki saçların çekilmesinden dolayı oluşan saç dökülmesine, enseden alınabilecek saç köküyle saç ekimi uygulaması yapılmaktadır.
  • Bölgesel Saç Dökülmesi; Bu saç dökülmesinden hemen sonra saçlar 9 ay içinde tekrar çıkmadıysa bir daha çıkmayacak gibi hesap edilerek saç ekimi uygulaması yapılmaktadır.
  • Erkek Tipinde Saç Dökülmesi; Ensenizdeki saçların kalitesi ve gürlüğünün iyi olması ve dökülmemesi durumunda saç ekimi uygulaması yapılabilir.
  • Yanık, Yara ve Kesilme Nedeniyle Saçların Dökülmesi; Nedeninin belirli olmasından dolayı özellikle yara ve yanık izlerine saç ekimi yapılabilir.

Kadınlar İçin Saç EkimiSaç ekimlerinin yaşamımız boyunca bizleri psikolojik ve ruhsal açıdan olumlu olarak etkileyen bir uygulama olduğunu birçoğumuz bilmekteyiz. Saç kaybı ve saç dökülmesi durumlarını kimse yaşamak istemeyecektir. Saç dökülmesinin yol açabileceği ve insanı depresyona sürükleyebileceği ruhsal etkenleri de unutmamak gerekiyor. Kadınlara saç ekimi yapılır mı? Sorusuna karşılık evet yanıtını verebiliriz. Fakat kadınlarda saç dökülmesinin erkeklere oranla daha yoğun olması bu işlemi titiz ve dikkatli kılmaktadır. Özellikle erkeklerin saç kaybı ve dökülmesine alışık olduğu kabul edilir. Kadınlarda saç dökülmesinin yarattığı etki hem estetik hem de sağlık açısından ciddi bir sorun olmaktadır. Erkek ve kadın arasındaki en büyük fark duygusal yoğunluktur. Bu nedenle kadınlarda yaratacağı etkiler daha büyük olmaktadır. Kadınların saç dökülmesi, kademe kademe şeklinde görülmektedir. Özellikle doğum sonrası, hamilelik, yaş ve menopoz dönemleri gibi durumlarda görülebilmektedir. Hastalık durumlarında, mevsim aralıklarında ve dış çevre koşullarının etkileriyle de saç dökülmesi gerçekleşmektedir.

Saç dökülmesinin hormonsal ve genetik dengenin bozulmasıyla birlikte, saçlarınıza en uygun kozmetik ürünlerin kullanılmaması ve depresyon gibi nedenlerden dolayı olabildiğini bilmeniz gerekiyor. Bilindiği gibi genetik saç dökülmesinde, saçlar seyrek çıkar ve yoğunluğunda azalmalar görülmektedir. Kadınlar için özellikle ön saç çizgisi üzerinde yoğun olarak görülen saç dökülmelerinin önüne geçebilmek mümkündür.

Saç derisi rahatsızlığı, saç dökülmesinde etkili olabilir. Kadınlarda görülen saç dökülmesi, saçının azalması, saç yapısındaki incelme ve saçtaki aralıkların fazla olması ile kendisini gösterir. Yüksek teknolojik imkânlar dâhilinde saç ekimi eşlemleri, erkeklerde olduğu kadar kadınlar içinde önemlidir. Kadınların yaşayacağı saç dökülmesi hemen fark edilebilmektedir. Yalnız saç aralıklar şeklinde döküldüğünde bu biraz zorlaşabilmektedir. Kadınların saç ekim uygulamaları uzman doktorlar tarafından özel uygulamalarla yapılmalıdır. Bu nedenle dikkatli olmalı ve özellikle saç ekimi uygulamalarında dikkatli olunmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git