Kadınlarda Saç Dökülmesi

ruyada-sac-dokulmesi(1)
15 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Son dönemlerde sık sık karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi de kadınlarda saç dökülmesi! Evet, pek çok sebepten dolayı saç dökülmeleri sorunları ile baş başa bırakılabiliyoruz. Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi de mevsimsel olarak saç döküntüleridir. Bilindiği gibi bazı mevsim değişiklikleri sebebiyle saç döküntüleri sorunsalı kendisini hemen ön plana çıkartabiliyor.

Bunun önüne geçmek biraz olanaksız olduğundan dolayı, en önemli faktörlerden bir tanesi ise saçlarınıza iyi bakım kürleri uygulamak ve döküntü durumunu bu şekilde en aza kadar indirgemektir. Doğru bir bakım durumu ortaya koyabilirseniz saçlarınızda oluşabilecek döküntüleri de en aza kadar indirebileceksiniz. Temel olarak saç döküntülerinin bir diğer nedeni de çok fazla düzleştirici ve fön makinesi kullanmaktır. Şimdi maddeler halinde saç döküntülerinin neden oluştuğunu inceleyelim;

Saç Döküntüleri Neden Olur?

  1. En sık dökülme sebebi mevsimsel olan döküntülerdir.
  2. Aileden gelen genetik döküntüler sık sık karşılaştığımız saç dökülme durumudur.
  3. Düzleştirici veya fön makinesi gibi saçı kıran sıcak hava dalgası üfleme yöntemleri, saç döküntülerine neden olmaktadır.
  4. Protein bazlı beslenmemek saç dökülmelerine neden olabilir.
  5. Saçlarınıza jöle, wax, sprey gibi tutucu ve dondurucu ürünler sürmek saç dökülmesine neden olur.
  6. Düzenli uykusu olmayan kişilerde saç dökülmesi sorunsalları ile sık sık karşılaşılır.


Bu gibi nedenler yüzünden saç döküntüleri ihtimalleri her geçen gün artmaktadır. Sizler de saç döküntüsünü durdurmak için bazı yöntemler uygulayabilir ve saç bakımlarınızı aksatmazsanız tamamen durma durumu söz konusu olabilmektedir.

Saç Dökülmelerinin Önüne Nasıl Geçilir?

  • Saçlarınızı temiz tutmak ve doğru şampuan ürünü kullanmak saç dökülmelerini durdurmaktadır.
  • Saçlarda oluşan kırık durumu, en çok dökülmelere sebep olan bir sorunsaldan geçmektedir. Bu yüzden önerdiğimiz formül ile saç dökülmelerini sizler de durdurabilir ve doğru kürler uygulayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın bakımlarının yanı sıra, her zaman taralı ve doğal bırakmakta saç dökülmelerini en aza kadar indirebilir.

Kadınlarda saç dökülmesi, son dönemlerde erkeklere nazaran fazlaca görülen bir rahatsızlık durumudur. Bunu durdurabilmek yine sizlerin doğru bakım formüllerini günümüze sunmanız ile beraber gerçekleşebilmektedir. Doğru bir formül uygulayın ve saç döküntülerini daima durdurma şansı bulun!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git