Kahve İle Selülit Tedavisi

Kahve İle Selülit Tedavisi
9 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Kahve İle Selülit Tedavisi

Her bayanın korkulu rüyası selülitler. İster kilolu olun ister zayıf hiç fark etmez mutlaka vücudunuz bir bölümünde vardır.Eğer sizinde göbek basen bölgenizde selülit varsa kahve ile uygulayacağız masajla bu görünümden çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz..Kahvenin içinde ki kafeinin uyarıcı bir etkisi bulunduğu için bünyenizdeki hücreleri yeniler , canlandırır, ve genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar.Kahve ile selülit tedavisi cildinize canlılık katar.Yeniler ve ayrıca besler.

Neredeyse bütün bakım kremlerinin içerisine baktığınızda mutlaka kafeine rastlarsınız. Bütün selülit kremlerinin içerisinde de bulunmaktadır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir unsur var ki, kafeinin oranı. Aksi takdirde fazla bir şekilde cildinize uyguladığınız zaman ters etki yaratarak cildinize zararda verebilir. Evlerinizde bulunan iki malzemeyle sizde selülitleriniz den kurtulabilirsiniz. Kahve ile selülit tedavisi için malzemeler,

  1. İki yemek kaşığı filtre kahve
  2. Bir yemek kaşığı herhangi bir krem

Gelelim uygulanışına. Öncelikle mutfak robotundan kahveyi ve kremi iyice birbirine yedirecek şekilde karıştırmalısınız. Yani özdeşleşmesi gerekiyor. Kahve ile selülit tedavisi ne geçmeden önce ılık bir duş almalısınız.  Böylece vücudunuzdaki kan dolaşımı artacaktır. Aynı zamanda gözenekleriniz açılacaktır. Duş sonrasında kremi selülitli bölgeye sürerek baya bir yedirmeniz gerekiyor. Böylede kremi deri altına iyi çekmesini sağlamanız gerekiyor. Krem sürdüğünüz yeri streç  film ile sıkıca sararak on veya on beş dakika bekletip ılık suyla duş alabilirsiniz. Haftada iki kez uygulayacağınız bu masaj sayesinde selülitleriniz den kurtulabilirsiniz.Bir başka Kahve ile selülit tedavisi için ,

  1. Bir yemek kaşığı filtre kahve
  2. Bir limonun suyu
  3. Bir yemek kaşığı saf zeytinyağı

Bütün malzemeyi mutfak robotunda karıştırıyoruz. Daha sonra selülit olan bölgeye yediriyoruz. Eğer vaktiniz varsa gece boyunca bu şekilde bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda ılık bir duş alın.Ve krem sürerek işlemi tamamlayın.Gözeneklerinizin il seferde dahi ne kadar açıldığını fark edeceksiniz. Böylelikle kan dolaşımı hızlanacak selülitler parçalanarak dağılacaktır.

Bunun yanı sıra sadece masaj yaparak tek başına selülit gitmez. Yeme içme alışkanlığımızı yeniden gözden geçirmemiz gerekebilir. Üç beyazdan uzak durmamız gerekiyor. Şeker başlı başına selülit için zaten canlı bir bomba. Bu nedenle tatlıyı kesmeliyiz. Günde neredeyse iki litre su tüketmeniz gerekir. Eğer tüketebilirseniz daha da fazlası. Sebze meyve daha çok tüketirseniz hem yeniden selülit oluşumunu da engelleyebilirsiniz. Kilonuzu her zaman koruyun. Kilo almamaya özen gösterin bol bol yürüyüş yapın. Çok hareket edin. Bisiklete binin yüzün. Asansör yerine merdiven kullanın. Kısa mesafeler de arabaya binmektense hareket amaçlı yürümeyi tercih edin. Günde üç fincan kahve tüketin. Portakal kabuğu şeklindeki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için birçok ünlü kozmetik firması ürün çıkarmaktadır. Ama siz daha ekonomik çözüm olan kahveyi tercih ederseniz zaten aynı işlemi yapmış olursunuz. Kahve bir ilaçtır aslında ve fazlası her zaman zararlıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git