Kahve Kullanımı ile Saç Koyulaştırma Yöntemleri

Kahve Kullanımı ile Saç Koyulaştırma Yöntemleri
6 Mart 2017 tarihinde eklendi

Kahve Kullanımı ile Saç Koyulaştırma Yöntemleri

Kahve kullanımı yaparak saçlarınızın renginde birkaç ton koyulaştırma yapabilirsiniz. Kahve telvesi bilindiği üzere çok etkili bir üründür. Cildinizde çatlak sorun yaşıyorsanız kahve telvesi ile çatlak olan  bölgelere masaj yapabilir, çatlak sorunlarından uzun süre korunabilirsiniz. Kahvenin cilt içinde etkili olduğu bilinmektedir. Cildinizi daha parlak ve aydınlık bir hale getirmek için kahve telvesi kullanımı yapmanız etkili bir yöntem olacaktır. Kahve kullanımı yapmanın birçok artısı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ucuz bir yöntem olmasıdır. Herkesin evinde bulunan Türk kahvesini içtikten sonra telvesini çöpe dökmek yerine güzellik maskesi olarak kullanım yapabilirsiniz. Kahve telvesinin diğer bir faydası ise tamamen zararsız bir ürün olmasından gelmektedir. Doğal bir ürün olan kahve telvesini saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Saçlarınız tonunu koyulaştırmak istiyor ama boya yapmaktan da korkuyorsanız kahve telvesi kullanımı tam size uygun bir yöntem olacaktır. Kahve kullanımı ile saç koyulaştırma yöntemleri arasında yer alan bir yöntem yazımızın devamında yer almaktadır. Kahve ile hazırlanan maskeyi sizler de evinizde kolay bir biçimde yapabilir ve uygulayabilirsiniz. Saçlarınız bu yöntem sayesinde doğal bir biçimde koyulaşacak ve uzun süre bu doğal rengini koruyacaktır. Bu karışım sayesinde boyaları kullanmak zorunda kalmayacak ve saçlarınızın doğal yapısını koruyacaksınız. Bilindiği üzere hazır satılan saç boyalarının içinde çok sayıda kimyasal madde yer almaktadır ve bu maddeler saçın kısa süre içinde yıpranmasına neden olmaktadır.Kahve Telvesi ile Saç Koyulaştıran Maske Tarifi

Kahve telvesi kullanımı yapacağınız maske çok kolay bir biçimde hazırlanabilmektedir. Maske için 1 yemek kaşığı kahve telvesinin yanı sıra bir miktar saç kremi ve 2 ya da 3 damla lavanta yağı gerekmektedir. Bu karışımı hazırlamak için öncelikle kahve hazırlayın ve içtikten sonra telvesinden bir yemek kaşığı ayırın. Sonra bu kahve telvesinin içine saç kremini ekleyin ve yoğun bir kıvama gelene kadar bir kabın içinde karıştırın. Daha sonra bu karışımın içine güzel koku sağlaması için lavanta yağı ekleyin. Lavanta yağını beğenmiyorsanız başka bir yağ da ekleyebilirsiniz. Karışımı tekrar karıştırdıktan sonra maskeyi saç diplerinden uçlarına doğru olacak biçimde saçlarınıza yedirin. Sonraki aşamada saçlarınızı bone ile kapatın ve 30 dakika boyunca maskenin etki etmesini bekleyin. Bekleme süresi sona erdiğinde boneyi çıkartarak saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Şampuan ile durulama yapabilirsiniz. Saçlarınızın rengi birkaç ton koyulaşacaktır.

Kahve Maskesi Kullanımı

Kahve maskesi kullanan kişilerin çok memnun olduğu bilinmektedir. İşlem için Türk kahvesi telvesi yerine espresso kullanımı da yapabilirsiniz. Karışımın etki etmesi için daha fazla da bekleyebilir ve sonrasında durulama aşamasına geçebilirsiniz. Karışımın daha etkili olması için karışıma bir miktar kına ekleyebilirsiniz. Kahve kullanımı ile saç koyulaştırma yöntemleri ile karışımı hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git