Kahvenin Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Homemade skin exfoliant (scrub) of ground coffee and sour cream
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Kahvenin Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Gün içinde severek tükettiğimiz kahvenin bilinmeyen çok daha fazla faydası bulunmaktadır. Kahvenin etki etmesi için telvesi yeterlidir. Günümüzde yavaş yavaş bilinmeye ve kullanılmaya başlayan kahvenin etki yapabilmesi için düzenli bir biçimde kullanımının yapılması çok önemlidir. Siz de günlük yaşamınızda bolca tükettiğiniz kahvenin telvesini atmayarak cilt bakım maskesi haline dönüştürebilirsiniz. Kahvenin cilt üzerindeki etkileri nelerdir öğrenmek istiyorsanız yazımız sizlere iyi bir rehber olacaktır.

Kahve ile Işıldayan Bir Yüze Sahip Olun

Kahvenin bilindiği üzere cilt üzerinde etkisi büyüktür. Kahve kullanımı yaparak sağlıklı, ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin parlak olması sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarmakta, güzelliğinizi daha belirgin bir hale getirmektedir. Bu yöntem için kahve ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Etki etmesi için düzenli bir biçimde kullanım yapmanız gerekmektedir. Kahve cildinizde yer alan gözeneklerin açılmasına yardımcı olmakta, çizgileri çok daha yumuşak bir hale getirmektedir. Bu işlemi yapabilmek için sıcak su içine kahve telvesi atın ve sonra içine epsom tuzları ekleyin. Sonra bu karışım ile yüzünüzü yıkayın. Sonrasında cildinizi özel bir alet ile yavaşça fırçalamanız gerekmektedir. Kısa süre içinde etkisi görülecektir.

Kahve Kullanımı ile Daha Sağlıklı SaçlarKahvenin cildi daha ok güzelleştiren etkisi dışında saçlar üzerine de büyük etkisi bulunmaktadır. Saçınıza etki etmesi için kahveyi belirli aralıklarla kullanmanız gerekmektedir. Saç rengi üzerinde etki yapan kahve olarak espresso örnek olarak gösterilebilir. Saçlarınız açık renk ise ve daha koyu bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız su ile espressoyu toz biçiminde olacak biçimde karıştırın. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza sürün ve saçlarınızı nemlendirin. Bu biçimde saçlarınız kısa süre içinde daha koyu bir renge dönüşecektir. Kahve aynı zamanda saçların rengine de ek bir parlaklık vermektedir.

Kahve ile Cilt Kanserini Yenin

Yapılan araştırmalara göre kahve cilt kanserini önlüyor. 2011 yılında yapılan çalışma sonuçlarına göre kahvenin güneş ışınlarının yarattığı sorunları yok ettiği ve önlediği tespit edilmiştir. Uzmanlara göre kafeinli ürünler deride UV ışınlarını engelliyor ve deri kanserine moleküler seviyede karşı korunma sağlıyor.Bu gibi özellikleri ile çok bir korucuyu olan kahveyi bol biçimde tüketmeni gereklidir. Cildiniz üzerinde kullanacağınız önemli cilt hastalıklarını önleyecektir.

Kahve ile Göz Altı Şişliklerinden Kurtulun

Kahve ile göz altı şişliklerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Yorgun geçen geceler sonunda göz altlarınızda şişlik meydana gelebilir. Bu gibi durumlar yüzünden insanlar çok daha yorgun ve yaşlı görünmektedir. Bu sorundan kurtulmak için kahve kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için kahve telvesini göz altlarınıza koyarak bir süre boyunca beklemeniz gerekli etkiyi yapacaktır. Kahvenin cilt üzerindeki etkileri nelerdir merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Kahve oldukça faydalı bir üründür ama çok tüketilmemesi önerilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git