Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Kahverengi Göz Makyajı
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj denince akla ilk olarak kadınlar gelir fakat makyajın tarihçesi ilk olarak erkeklere dayanır. Tabi onlar bulmuş makyajı ama biz kadınlar olaraktan uyanıklık yapıp ellerinden almışız. İyi ki de almışız. Sonuçta güzelliği, bakımı seven biziz ya söze geldiğinde. Makyaj yapmakta bize özgü olsun o zaman. Şaka bir yana makyaj yapmak biz kadınlar açısından oldukça önemli bir işlemdir. Düğünlerde, partilerde, yani özel günlerde en önemlisi de günlük hayatta kullanmayı hem severiz hem de alışkanlık haline getiririz. Makyaj güzellik için ne kadar önemli ise cildimiz için de bir o kadar önemlidir. Makyaj malzemeleriniz kalitesiz olursa cildiniz o kadar çok hasar görür ve tahriş olur. Bu yüzden makyaj malzemelerinizi alırken pahalı ya da ucuz diye ayırmaksınız kaliteli ya da kalitesiz olarak seçin. Bu yazımzda kahverengi göz makyajının nasıl yapıldığından da bahsedeceğiz.

Günlük Kahverengi Tonlarında Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

  • Kahverengi tonlarında bir makyaj istiyorsanız, nude tonlarında makyaj malzemeleriniz ile kombinlemeyi unutmamalısınız. Kahverengi tek başına kullanıldığında sade bir renktir fakat açık tonlarda canlı ya da cansız renklerle kullanıldığında oldukça şık bir makyaj haline gelir. Bu yüzden kahverengi tonlarında makyaj yapacak iseniz yanına bir renk kombinlemeniz de yüzünüze renk katacaktır.
  • Kahverengi bir makyaj yapacaksanız giydiğiniz kıyafetlerde oldukça önemlidir. Kıyafetleriniz renkleri çok canlı ise üzerine sadece kahverengi tonlarında olan bir makyaj yapmak kıyafetinizin şıklığına biraz daha spor hava katacaktır.

Kahverengi Tonlarında Göz MakyajıKahverengi göz makyajı yapacaksanız kahverenginin tonlarından teninize uygun olanını seçmeniz makyajın yüzünüze olan uyumunu artıracaktır. Kahverengi tonları genellikle esmer tenlilere yakışan bir renk diye bir olgu oluşmuş insanların aklında. Aslında bu olguyu yıkmak çokta zor değil. Açık tene sahip olanlar koyu kahve tonlarını değil de açık kahve tonlarını seçmeli.

Kahve Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  • İlk olarak gözünüzün altına bir aydınlatıcı uygulayınız. Bu aydınlatıcı gözlerinizin daha güzel görünmesine ve gözaltı torbalarınızın yok olmasına yardımcı olacaktır.
  • İkinci adım ise gözleriniz küçük ise gözünüzün alt tarafına beyaz göz kalemi çekmelisiniz. Bu gözlerinizi büyük gösterecektir. Eğer gözleriniz çok büyükse ve biraz küçültmek isterseniz gözlerinizin altına siyah veya kahverengi göz kalemi çekmenizi öneririm.
  • Kahverengi tonlarından olan farınızı da göz kapağınızın üzerine fazla taşırmadan sürünüz. İsterseniz bir bant yardımıyla eyeliner etkisi yaratabilirsiniz.
  • Dördüncü adım ise eğer eyeliner sürmek istiyorsanız eyeliner sürerken son derece dikkatli olun. Eyelinerınızı yanlış çekerseniz farınızı da silmek sorunda kalırsınız. Bu da göz makyajınızı başlı başınca yenilemeniz anlamına gelir.
  • Kahverengi göz makyajı yapmanın son adımı da kirpiklerinize süreceğiniz mascaranızı seçiniz. Maskaranızın kirpiklerinizin diplerini doldurmasına özen gösteriniz. Çünkü diplerinizin dolgun ve koyu durması göz makyajınızı daha etkileyici kılacaktır. Mascara sürerken dikkat etmeniz gereken bir diğer etmen ise kirpiklerinizi birbirine yapıştıracak kadar fazla sürmemenizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git