Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl YapılmalI
26 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Etrafımızda en çok rastladığımız göz rengi kahverengidir. Kahverengi göz kullanımı yeri geldiğiniz çok zor yeri geldiğinde ise çok kolay olmaktadır. Kahverengi göz makayı yaparak gözlerini çok daha anlamlı bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun için kaliteli makyaj ürünleri yapmanız öncelikli bir kuraldır. Kalitesiz makyaj ürünleri hem kalıcı etki yapmayacak hem de cildinize çeşitli zararlar verecektir. Kahverengi göz için çeşitli makyaj teknikleri deneyebilirsiniz. Makyaj yapmayı hiç bilmiyorsanız ve kahverengi göz makyajı nasıl yapılmalı öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyabilir, burada yazılanları birebir uygulayabilirsiniz. Makyaj yapmak çok zor bir işlem değildir ama gerekli kurallara uyulması gereklidir. Bu şekilde güzel bir göz makyajı yapmayı öğrenebilirsiniz.

Koyu Kahverengi Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır?

Koyu kahverengi gözlere sahip birisi iseniz bunlara uygun bir biçimde makyaj yapmanız gereklidir. Kahverengi gözler için en uygun renk kahve tonlarında yapılacak seçimler olacaktır. Açık ya da koyu renkte bir kahve tonda makyaj gözlerinize çok yakışacak ve rengini daha çok ön plana çıkaracaktır. Altın tonlarında yer alan makyaj da koyu kahverengi gözler için ideal bir seçim olacaktır. Bu renklerin tamamını gözlerinizde kullanabilirsiniz. Bunun dışında koyu kahverengi gözlere yapılacak makyaj da açık renk far kullanımı yapmaktır. Açık renkli far kullanımı gözlerini daha büyük göstermenize yarayacaktır. Siyah eyeliner kullanımı yapmak da koyu renkli kişileri tercih etmesi gereken bir işlemdir.Açık Kahverengi Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözleriniz açık kahve renkteyse buna uygun biçimde makyaj yapmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Buna göre açık renkli gözlere en çok yakışacak renkler altın sarısı, bordo olabilir. Bu renkler ile far kullanımı yapabilirsiniz. Açık kahverengi gözlere yapılacak diğer makyaj türü ise eyeliner kullanımıdır. Siyah eyeliner açık kahverengi gözlere yakışmayacaktır bu nedenle kullanım yapılmamalıdır. Açık kahverengi gözlere siyah yerine koyu kahve renkte bir eyeliner çekilmelidir. Bu renk gözünüzün rengine daha çok uyacak ve bütünlük sağlayacaktır. Siyah eyeliner kirpiklerinizin seyrek gözükmesine neden olacağı için uzak durulmalıdır. Koyu kahvenin dışında herhangi bir kahve tonunda eyeliner kullanımı yapmak da açık kahve gözlere yakışacak bir model olacaktır.

Normal Kahve Tonlarda Gözlere Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Gözleriniz ne çok açık ne de çok koyu bir renkte kahverengi ise bu durumda yapılacak makyaj türü de farklılaşacaktır. Orta tonda bir kahverengi sahip olan gözünüze orta koyu renkte yani gözünüzle aynı renkte makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Bu tarz makyaj gözünüzün öne çıkmasını engelleyecek seçimler olacaktır. Bunun yerine daha farklı olarak mor tonlarında, tarçın renginde, bej renklerde göz makyajı yapmanız göz renginize uygun seçim olacaktır. Eyeliner seçiminde ise siyah yine uygun olacaktır. Açık renk eyeliner de uygundur. Kahverengi göz makyajı nasıl yapılmalı sorusu bu şekillerde cevaplanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git