Kahverengi Göz Makyajı

kahverengi-gözler-için-makyaj
20 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Kahverengi Göz Makyajı

Günümüzde en sık rastladığımız göz yapısı olarak bilinen kahverengi tonlarına uygun makyaj stilleri ile karşınızdayız! Artık kahverengi göz makyajı yapmak oldukça kolay olacak! 5 öneri ve adım yolu ile beraber bu muhteşem göz makyajına sizler de ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin daha ayrıntılı bir şekilde kahverengi göz makyajını inceleyelim.

5 Adımda Muhteşem Makyaj!

  1. Lacivert göz kalemiyle öncelik olarak bir dumanlı göz makyajı oluşturun. Duman havasını kattıktan sonra kahverengiyle iyi bir kontrast yaratmayı es geçmeyin. Nude bir ruj ile tamamladığınız zaman ortaya çıkan makyaja hayran olabilirsiniz!
  2. Bakır ve kızıl kahve tonlarında ki far ile kaş kemiğinizin başlangıcından uygulayarak göz makyajınızı bitirin. Muhteşem dolgunlukta bir göz makyajı ortaya çıkacaktır!
  3. Koyu yeşil far ile dumanlı makyaj stili oluşturmak mümkün! Kahverengi gözler için bu tür bir renk tercihi yapmak sizlerin gözlerini daha çekici ve kontrast havasına sokacaktır. Ayrıca üst kirpik diplerinin iç ve dış kısımlarını da siyah kalemle belirginleştirmeyi es geçmeyin.
  4. Siyah göz kalemiyle dumanlı makyaj yaratmak en iyisidir! Genelde de kahverengi gözlüler bu tip bir makyajı tercih etmektedir. Siyah kalemi alt ve üst kirpik diplerine noktalar halinde uygulayın ve daha sonra dağıtarak gizemli bir bakışa sahip olun!
  5. Sadece eyeliner ile kahverengi göz makyajını bitirebilirsiniz! Eyelineri çekin, daha sonra alt kirpik diplerine beyaz kalem uygulayın ve kahverengi gözleriniz daha fazla ön plana çıksın! Bu şekilde hem bakışlarınız daha keskin, hem de daha havalı olur.


Ek Olarak Yapılabilecekler!

Kahverengi göz makyajını uyguladıktan sonra ek olarak uygulamanız gereken tek şey kirpik kıvırıcı olabilir. Güzel bir maskara ve rimel ile son dokunuşları yapmayı ihmal etmeyin. Bir makyajı değerli kılan şeyler her daim alternatiflerdir ve bu yüzden önemli saymadığınız pek çok ayrıntı belki de sizlerin makyajını çekici kılma konusunda zora sokabilir. Bu yüzden sunduğumuz tüm ayrıntıları es geçmemeli ve bu yöntemler ile beraber istenen makyajı yapabilirsiniz. İşte bu kadar! Artık sizler de sunduğumuz 5 farklı yöntemden herhangi birisini deneyerek muhteşem gözlere sahip olabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git