Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Kadınların makyaj yaparken yüzlerinin belli alanlarını daha ön plana çıkarmak isterler. Gerçi doğrusu da budur aslında. Böylelikle herkesin kendine özgü karakteristik bir stili de olmuş olur. Hepimizin yüzünde birbirimizden ayıran bazı fiziksel özelliklerimiz var. Kimimizin burnu, kimimizin göz yapısı, kimimizin de dudak kalınlığı farklı. Bizi biz yapan farklı özelliklerimizi sürekli moda olan makyaj stili ile yaparsak ve kendimizden bir şeyler katmazsak o halde tüm kadınlar birbirine benzer. Aslında son yıllarda çok da tekrar eden olumsuz bir durum budur. Ancak kendimize özgü bir tarzımızın olması için makyaj konusunda da doğru yol izlememiz ile mümkün olur. Burnu kemerli olan bir kadının kalkık görünecek şekilde makyaj yapması ya da elmacık kemikleri çok belirgin olan bir kadının da ona göre allık miktarını ayarlaması gerekir. Göz makyajı ise göz yapımız nasıl olursa olsun, makyajımızın tümden ifadesini değiştirecek ve yansıtacak bir şey olmalıdır.

İfadeli Göz Makyajı

Göz makyajınızın anlamlı bakışlar ile bakabilmesi için göz makyajınıza uzun bir zaman ayırmanız ve iyi malzemeler kullanmanız gerekir. Kalıcı göz makyajı için en çok ihtiyacınız olacak kozmetik ürünler ise; astar far (göz farı bazı ), kaş kalemi, göz kalemi, rimel, göz farı, eyeliner ve isterseniz de biraz ışıltı olacaktır. Bütün bunlar ile saatlerce sürecek ve ifadelerinizi en düzgün şekilde yansıtacak bir göz makyajı yapabilirsiniz.Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle göz kapağınızın üzerine astar far ya da baz dediğimiz üründen oldukça ince tabaka şeklinde sürmelisiniz. Eğer elinizde böyle bir ürün yok ise o zaman da krem ya da ten tonlarında bir farı ince kat halinde astar niyetine güzelce sürün. Bu kısmı teniniz emerken, bir yandan da kaş kaleminiz ile kaşlarınızı boyayın ve belirgin hale getirin. Sonra göz kapaklarınıza istediğiniz ton ve renklerde far sürmeye başlayın. Bu aşamada eğer gölgeli makyaj isterseniz mutlaka internette yer alan videolardan da yararlanın. Şimdi de büyük bir el ustalığı ile eyeliner sürmeniz gerekiyor. Ucunu ister uzun kuyruklu olarak isterseniz de kısa çizgi halinde bırakabilirsiniz. Şimdi birazdan ikinci katını yapacak olduğumuz rimel var sırada. Diplerden uçlara doğru kıvırarak rimelinizi sürün. Bu noktada ihtiyacınız varsa kirpik kıvırma makinesinden de yardım alabilirsiniz. Şimdi gözünüzün alt tarafına kalem ile oldukça belirgin bir şekilde geçmeniz gerekir. Sonra tekrar hafif bir şekilde göz farınızın üzerinden geçerek son kez rimeli ikinci kat olarak sürün. İsterseniz makyaj sabitleme spreylerinden de yardım alabilir ve daha uzun bir süre de kullanabilirsiniz. Uzun ve saatlerce sürecek bir davette kullanacaksanız göz makyajınızın kalem kısmını özellikle mutlaka rujunuz gibi zaman zaman tazelemeniz çok daha iyi sonuç verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git