Kalıcı Makyaj İçin Öneriler

kalici-makyaj-icin-oneriler
19 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Kalıcı Makyaj İçin Öneriler

Tüm kadınların büyük bir merakla ortak sorusu, uzun süreli olabilmesi için kalıcı makyaj için öneriler nelerdir? Çoğu zaman makyajınızı özenerek ve çaba göstererek yaparsınız fakat yarım saat geçmeden hemen bozulmalar başlar. Bu oldukça sinir bozan durumdan kurtulabilmek için kalıcı makyaj için öneriler çok büyük önem taşımaktadır. Genellikle yaz mevsiminde makyaja çok fazla zaman harcanmaktadır. Güneşle karşılaşan makyaj, topaklanmaya, akmaya ve bozulmaya başlamaktadır. Bu nedenle makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız eğer yapmanız gereken en mühim şey makyaj öncesi cildinize baz uygulamak olacaktır. Baz, makyaj ürünlerinin yüzünüzde hoş görünmesini sağlayacak, hemen akmasına ve bozulmasına engel olacaktır. Ancak baz da özellikle kaliteli ürünler kullanmalısınız. Kullanacağınız ürünler ne kadar kaliteli olursa, makyajınız o denli hoş ve uzun soluklu olacaktır.

Makyajınızı güzel gösterecek, makyaj ürünlerinin en başında yanaklara renk atmaya yarayan allık gelmektedir. Allığınızın hemen uçan ve dağılan markalar olmaması sizler için önemlidir. Toz allıkların çok çabuk bir şekilde uçtuğunu bilmekteyiz. Bu nedenle daha çok krem allıklar tercih edilmelidir. Diğer makyaj ürünü farda karşılaşılan sorunda, farın göz kapaklarınıza eşit ölçüde dağılmama sorunu gelmektedir. Bunu engellemek için krem farı önermekteyiz. Çünkü krem farları eşit ve daha güzel bir şekilde dağıtmaktadır.

Kadınlar için özellikle öğle vakitleri yaklaştığında, aynaya bakıldığında makyajın uçup gittiğini, dağıldığını görmek kadar sinir bozucu bir durum olmasa gerek. Fakat telaş etmemelisiniz. Sizlere sunacağımız yöntemlerle kalıcı makyaj sağlayabilirsiniz.Makyajınıza Temizlikle Başlayın

  • Su ve yağın birbirine karışmadığını birçoğumuz biliriz. Yüzünüzdeki yağların tesadüf olmadığı da kesindir. Yağlı bir yüz, makyajınızın uçmasına ve dağılmasına sebep olacaktır. Eğer ki kalıcı bir makyaj istiyorsanız, öncelikle uygulamaya cildinizi temizleyerek başlamalısınız. Yüzünüzü hafif bir temizleyici ile temizleyerek yağ ve kirden arındırmalısınız. Hemen ardından nemlendirici kullanmalısınız.

Doğru Makyaj Ürünleri Hayat Kurtarır

  • Kalıcı ve uzun ömürlü ürünler seçmelisiniz. Yüzünüze uygulayacağınız ürünleri, ince katmanlara şeklinde uygulayın ve gerektiğinde bir kat daha uygulayabilirsiniz. Çok kalın bir fondöten uygulaması yaptığınızda, makyajınız yapay ve abartılı duracaktır. Göz farını, eyelineri ve maskaranı su geçirmeyecek ürünlerle değiştirmelisiniz. Bu sayede gün içerisinde makyajınızın akmasını engelleyeceksiniz.

Makyajın Olmazsa Olmazlarını Yanınıza Alın

  • Makyajlarınızı tazelemek için, maskara, allık ve rujunuzu yanınıza almalısınız. Kulak çubukları ve ıslak mendil de makyaj tazeleme için oldukça yararlı olacaktır. Makyajınızın son aşamasında, kalıcılık ve yağlı ciltlerde görülen parlama sorununu engellemek adına transparan pudra kullanmalısınız. Kaliteli ve cildinizi deforme etmeyecek makyaj ürünleri siz hanımların silahı olacaktır. Kalıcı ve uzun süreli bir makyaj istiyorsanız alacağınız ürünlerin tutarlılığı, kalitesi ve içeriği oldukça önemli olacaktır. Böylece, basit ve hızlı bir şekilde makyajınızı tazeleyebilir ve öncesinde de kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git