Kalıcı Oje Sürme Teknikleri

kalıcı-oje-sürme-teknikleri
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Kalıcı Oje Sürme Teknikleri

Kadınlar ellerine çok önem verirler. Bir ortama girince ilk dikkat çeken detay ellerdir. Bakımlı ve temiz ellerin hoş görünmesinin yanı sıra, çeşitli renk ojeleri de barındırarak şık ve dikkat çekici ellere sahip olabilirsiniz. Kırmızı renkli oje her kadının kullandığı renklerden birisidir.

Kırmızı rengi ister klasik isterseniz de spor kıyafetle şık bir uyum yakalamak için kullanabilirsiniz. Moda olan pek çok renk, artık klasik olan beyaz, kırmızı, siyah, kahverengi, bordo, pembe gibi renklerden çok daha fazla tercih edilmektedir.

Son yıllarda moda olan pastel tonları, tırnaklarda şık ve bakımlı görünüm kazanmada tercih edilmektedir. Bu ojelerin hemen bozulması, hiçbir kadının istemediği bir durumdur. Sürekli suyla etkileşim halinde oluyoruz. Ayrıca ellerimiz sürekli hareket halindedir ve ojelerin de bu durumlar sebebiyle parçalanması, silinmesi durumu vardır. Bir gün kalan oje yerine 2,3 gün hala aynı parlaklığa sahip ojeleri hangi kadın istemez ki?Bunun için, günlük hayatta kullanabileceğiniz, kalıcı ojeler sağlayacak birkaç teknik anlatabilirim;

1. Renkli oje sürmeyi seviyorsanız, bunun için önce sağlam bir zemin oluşturmalısınız. Öncelikle ojeyi sürmeden önce, parlatıcı sürmelisiniz. Parlatıcı kuruduktan sonra ojenizi sürerek, kalıcı bir ojeye sahip olabilirsiniz.

2. Ayrıca ojenizin hem parlak hem de kalıcı olmasını istiyorsanız iki kat ojenizi sürdükten sonra, üzerine parlatıcı sürerek daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Oje sürmeye tırnağınızın ortasından başlayarak, yanlara doğru oje fırçasını hareket ettirerek, hem rahat bir oje sürme tarzı hem de kalıcılığı sağlamada önemli bir adım atmış olursunuz.

3. Ayrıca önce tırnak uçlarındaki ojelerin silinmesi durumu söz konusu olduğu için, uçlara yoğun sürmek şartıyla oje sürülmesi önerilir.

4. 3-4 gün kalan oje istiyorsanız da, her gün ojenizin üstüne parlatıcı sürerek canlılığını ve kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git