Kalıcı ve Kusursuz Makyaj

Kalıcı ve Kusursuz Makyaj
7 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Kalıcı ve Kusursuz Makyaj

Kalıcı ve kusursuz makyaj yapmak, sanıldığının aksine oldukça basit. Birkaç önemli noktaya dikkat ederek siz de makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını, cildinizin çok daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Tabii ki bunları gerçekleştirmek için temin edeceğimiz kozmetik ürünlerinin özellikleri de en az makyajımızın güzelliği kadar önemlidir. Unutmamalıyız ki, güzelliğimizi temelde abartılı makyajlara değil, bakımlı ve sağlıklı bir cilde borçluyuz. Bu açıdan, seçeceğimiz ürünün aşağıda belirteceğimiz özelliklerine dikkat etmeniz cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Makyaj Malzemelerimizi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Satın alacağımız ürünün, cilt tipimize uygun olması, cildimizde sivilcelenme, çatlak gibi sorunlara sebep olmaması açısından oldukça önemlidir.
 • Seçtiğimiz ürünün içeriğinde parfüm, paraben vb. cilt sağlığına olumsuz etkisi bulunan madde olmadığına emin olmalıyız.
 • Ürünün gerçekten ihtiyacımızı karşılayacak nitelikte olduğuna emin olmak açısından, ten renginize uyumu gibi özelliklerine dikkat etmeliyiz.
 • Bunlara ek olarak ürünlerini hayvanlar üzerinde denemeyen markalardan alışveriş yapmanızı öneririz.

Tüm bu kriterlere uygun bir alışverişin ardından sıra, ürünlerimizle kalıcı ve kusursuz makyaj yapmaya geldi ise, aşağıdaki püf noktalar size yardımcı olabilir. • Makyajımıza başlamadan önce cildimizi mutlaka bir nemlendirici krem yardımıyla beslemeli, var ise makyaj bazımızı uygulamalıyız. Bu işlem makyaj ürünlerimizin cildimize verdiği zararı minimuma indirecektir. Bu yararının yanı sıra makyaj altına krem ya da baz uygulamak, fondöten gibi likit ürünlerin kalıcılığını maksimum düzeyde arttırmaktadır.
 • Fondöten sürme aşamasında, bir makyaj süngerinden yardım almak fondöteni yüzünüze tam olarak dağıtmanızı sağlarken, pütürleşme, topaklanma gibi sorunlarla karşılaşmanızı engeller.
 • Yüz tipinize uygun kontur ve aydınlatma işlemi ile yüzünüzü daha oval hale getirebilirsiniz. Yüzünüz zaten oval bir şekle sahip ise bu aşamaya ihtiyacınız yok demektir.
 • Göz çevrenizde açık renkli far kullanmanız, gözlerinizi daha belirgin hale getirir.
 • Kirpiklerinizde takma kirpik etkisi yaratmak için, kirpiklerinize 1 er dakika ara ile 2 kez rimel uygulayabilirsiniz veya biri beyaz renkli olmak üzere 2 farklı rimel kullanabilirsiniz. Bir farklı seçenek ise rimel sürmeden önce kirpikleri pudralamak. Bu işlem kirpiklerinizin daha dolgun gözükmesini sağlar.
 • Rujunuz, özellikle koyu renkli ise daha belirgin hatlı dudaklar için mutlaka dudak kalemi kullanınız. Dudak kalemi ruja göre daha dayanıklı olduğu için dudağınızın tamamına kalem sürmeyi de tercih edebilirsiniz. Eğer tüm dudağınıza kalem sürecekseniz öncesinde mutlaka dudak balmı kullanın çünkü dudak kalemi kuru bir ürün olduğu için dudaklarınızı pürüzlü gösterebilir. Bu yöntemi tercih etmiyorsanız bir diğer seçenek de rujun altına fondöten sürmektir. Rujunuzun altına fondöten sürmeniz, rujunuzun daha uzun süre dudaklarınızda kalmasına olanak sağlar.
 • Allık kullandığınız fırçanızın yumuşak olması ve yüzünüze tam oturması allığınızın yüzünüzde doğal durması açısından oldukça önemlidir. Ürünü fırçaya aldıktan sonra fırçanıza hafifçe vurarak fazlalık olan toz ürünü fırçadan uzaklaştırmanız, allığın yüzünüze dağılmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git