Kantaron Yağı ile Saç Bakımı

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
11 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Kantaron Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kantaron yağı, günümüzde en az bilinen fakat saçları en çok onaran ve besleyen yağ türüdür. Bu nedenden dolayı da kişiler tarafından sıkça kullanılır. Yılan yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi bitkisel çözüm önerilerini denesek de, genel olarak saç dökülmeleri ve kepekleri engelleyebilmek adına maalesef ki bu yağ türleri yeterli değildir.

Kantaron yağını düzenli olarak kullanarak hem saçlarımızı eski doğallığına kavuşturabilir, hem de daha gür bir hale dönüştürebiliriz. Bu nedenden dolayı da günümüzde kantaron yağı ile saçlarını tekrar seven milyonlarca birey var. Kepek sorunlarına kalıcı bir çözüm oluşturmak adına en önemli önerilerden bir tanesi olan kantaron yağı, daha sayacağımız pek çok duruma da büyük faydalar sağlıyor!

Kantaron yağının faydaları nelerdir?

Kantaron yağı, saçlarınızı eski canlılığına kavuşturacak ve sizlerin tekrar ayna karşısında saçlarınızı sevmenize neden olacak.

  • Saçı onarır ve yıpranmaların önüne geçer.
  • Kepek oluşumunu engeller.
  • Saç dökülmelerini durdurur.
  • Saç derisinde oluşan egzama gibi hastalıkların önüne geçer.
  • Saç derisinde ki hücrelerin gelişimini sağlar.
  • Saç diplerinde ki rahatsız edici kaşıntıları tamamen yok eder!


Kantaron yağı nasıl kullanılmalıdır?

Banyoya girmeden 1 saat evvel kantaron yağını parmaklarınız ile saç diplerine masaj yaparak sürün. Saç derinize hasar vermemeye önem vermelisiniz, bu yüzden çok bastırmak yerine hafif dokunuşlar ile saç diplerinize yedirin. 1 saat kadar bu yağın saç diplerine entegre olmasını bekledikten sonra az bir şampuan ve ılık su ile saçlarınızı yıkayıp, durulamanız gerekmektedir. Ayrıca pek çok cilt doktoru, kantaron yağının hafif nemli saça uygulanması gerektiğini savunmaktadır. Çünkü yağ, saç diplerine böylece daha çabuk nüfus eder ve tüm durumların büyük ölçü de önüne geçmeyi planlar.

Sizler de bu yağı en iyi şekilde kullanmalı ve gündelik yaşantınızda ki tüm saç problemlerinizin önüne geçmelisiniz. Her gün kullanılması önerilmemektedir. Bu yüzden 2 günde bir, duş öncesi 1 saat kadar uygulamak en doğru olandır. Uygulandıktan sonra dilerseniz streç yardımı ile sarabilir ve faydasının daha sık sağlanacağı bir durumu ortaya koyabilirsiniz. Aktarlardan kolayca temin edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git