Karanfilin Saça Faydaları

yasadisi-yollarla-satilan-ilginc-urunler-sac
15 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Karanfilin Saça Faydaları

Dünya’nın her yerinde hanımlar tarafından tercih edilen karanfil, saça oldukça faydalı bir bitkisel ürün olmakla birlikte sizlerin saç dökülmesi, saç yıpranması gibi temel pek çok sorununu kökünden çözüyor. Karanfil kullanımını arttıran ve bunu düzenli olarak sağlayan pek çok hanımın, saç ile alakalı problemlerden hızlıca kurtulduğunu görmek mümkün oluyor. Karanfil, hem fiyat olarak uygun olmasından, hem de kolaylıkla bulunabilen bir ürün olmasından dolayı artık hanımların başlıca tercihi haline geldi. Bu yüzden de karanfilin saça faydalarını daha fazla bir şekilde sağlamak isteyen hanımların ilgi ve alakasının bu yöne doğru kaydığını görüyoruz.

Doğru kullanım tekniği ile beraber sizler de karanfilin saça faydalarını net bir şekilde kendi üzerinizde uygulayabileceksiniz. Bu temel durumdan dolayı da, sık sık kullanılması hekim doktorlar tarafından önerilen bir durumdur.Karanfilin Temel Olarak Saça Faydaları Nelerdir?

  • Saçlara gür bir hacim kazandırır!
  • Saç dökülmelerini kısa sürede durdurur.
  • Dökülen saçların yerine, yeni saç çıkarıldığı gözlemlenmiştir.
  • Parlak ve canlı bir saç istiyorsanız en doğru tercih karanfildir!
  • Saçların çabuk uzamasına yardımcı olur.
  • Saç kırıklarını onarır, bu nedenden dolayı da saç kestirmenizin önüne geçer.
  • Saçların sık sık oksijen alımını sağlar, bu da çabuk uzamaya oldukça yardımcıdır.
  • Ciltte görülen mantarlara tedavi için birebirdir.
  • Kolay şekil alan bir saç yapısı oluşturur, uzun süreli saçlarınızı parlak ve canlı kullanmanızı sağlar!

Karanfili Saça Nasıl Uygulayabilirim?

1 çay bardağı karanfilin tümünü, bir litre su içerisine boşaltın ve 24 saat süreci boyunca da herhangi bir şekilde dokunmayın. Kapağı kapanabilen bir kavanoz içerisinde muhafaza etmek en doğrusudur. 24 saat sonucunda suyu süzdükten sonra saçınıza yedirin, tarak ile bütün saçlara temas etmesini sağlayarak tarama işlemlerine devam edin. Gün aşırı uygulamak en doğrusudur. Yani 1 gün kullanım sağlıyorsanız, mutlaka diğer gün kullanmayın ve bir diğer gün tekrar kullanın. Böylelikle saç 1 gün kirli kalsın ve bakım işlemi tamamlansın. Her gün uygulamak zamanla saçları yıpratmanıza sebep olabilir. Bu tip sorunsallardan sebep yaşanan aksilikler, karanfil kullanımının da bir hayli önüne geçmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git