Karbonatın Cilde Faydaları

fft20_mf3532957
18 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Karbonatın Cilde Faydaları

Karbonatın cilde faydaları saymakla bitmiyor! Zira böylesine önemli bir ürün tipi sadece cilde değil, tamamıyla vücuda da olabildiğince faydalı bir üründür. Şimdi sizlere sunacağımız pek çok içerikle birlikte karbonatın tam olarak cilde faydalarını öğreneceksiniz. Sodyum, bikarbonat ve kabartma tozu olarak da bilinen karbonat, hemen hemen tüm mutfaklarda tercih edilmektedir.

Karbonatın Cilde Sundukları!

 • Kimyasal ürün barındırmadığından dolayı güzellik maskesi olarak çok uzun dönemdir kullanılmaktadır.
 • Granülleri suyla birlikte uygulandığı zaman aşındırıcı peeling yapısı alır. Bu da ölü derilerden kurtulmanıza yardım etmektedir.
 • Elma sirkesi ile karıştırınca tonik olarak da kullanabilirsiniz.
 • Sivilce oluşmasını engeller ve sivilcelerin iyileşmesine yardım sağlar.
 • Cildinizde yer alan asit oranını dengelemek adına yardım sağlamaktadır.
 • Nasır yumuşatma gibi etkileri de vardır.

Kabartma tozu ile sivilce tedavisi yapabilirsiniz. Bunun için sadece kabartma tozu ve balı karıştırıp maske olarak kullanmak yeterli olacaktır.Aynı zamanda tırnaklarınızın güçlü ve parlak bir yapı alması adına da etkili olan karbonat, tırnaklarınızı temizleyecektir. Bir miktar peroksit ile karıştırın ve tırnaklarınıza sürün! Bir yemek kaşığı kadar limon suyunu birkaç damla zeytinyağı ve karbonat ile karıştırın. Bunu yüzünüze uygulayıp 10 dakika kadar beklettikten sonra cilt parlatıcı bir etkisinin olduğunu göreceksiniz! Karbonat kullanımını arttırdıktan sonra tüm bu oluşumları ortaya sunma şansınız bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sadece cilde değil, ayak parmağınızdan saçınıza kadar pek çok etkisini de göz önüne çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı kullanımını arttırmak olası pek çok durumu da beraberinde doğuracak ve barındıracaktır.

Kırışıklık ve Lekeler İçin Karbonat Maskesi Tarifi!

 • 12 damla kadar su,
 • 1 çay kaşığı yaş maya,
 • 1 çay kaşığı karbonat

Maya ve karbonatı birbiriyle karıştırdıktan sonra krem kıvamına gelene kadar 12 damla suyu yavaş yavaş ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin ve o kıvama geldikten sonra cildinize 10 dakika daha sürün. 10 dakika sonucunda da ılık su ile yüzünüzü durulayın. Haftada 1 gün kadar kullanmak sizlere oldukça fayda sunacaktır!

Yüz Sivilcelerini Önlemek Adına Karbonat Maskesi!

 • 4 çay kaşığı karbonat,
 • Yeteri kadar su ekleyin.

Karbonatı bir kap içerisine aldıktan sonra azar azar su ekleyerek karıştıralım. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra cilde uygulayın ve 5-10 dakika kadar ciltte kalmasına yardımcı olun. Hem yağ fazlasını alacak, hem de sivilcelerinizi iyileştirme konusunda ön plana çıkacak. Bu sebepten dolayı sık sık tercih edilebilir. Haftada 1 kez uygulamak doğrudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git