Kaş-Kirpik Bakımı

16 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Kaş-Kirpik Bakımı

Etkili bakışların gözler kadar önemli olan diğer parçaları kaşlar ve kirpilerdir. Öyle ki Babillerden bu yana kadınların daha uzun ve güçlü kirpikler için doğal yağlar kullandıkları bilinmekte. Kirpikler için kullanılabildikleri gibi kaşlar için de doğal yağlar kullanılabilir. İşte kaş-kirpik bakımı için kullanılabilecek yağlar ve bakım kürleri:

Kirpik Bakımı

Kirpik bakımı için kullanılabilecek yağlar arasında aşağıdaki yağları sıralayabiliriz:

  • Daha uzun kirpikler için Hint yağı: Kirpiklerim güçlü ve gür; ancak istediğim kadar uzun değiller diyorsanız Hint yağı tam size göre. Son günlerde gittikçe yaygınlaşan Hint yağının kirpikleri uzatmadaki etkisi yadsınamaz bir gerçek. Kulak pamuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayabileceğiniz gibi kirpiklere sürmek için özel aparatıyla satılan Hint yağlarından da satın alabilirsiniz.
  • Daha gür kirpiklerle daha etkili bakışlar için badem yağı: Kirpiklerinizin yeteri kadar gür olduğunu düşünmüyorsanız o zaman badem yağı kullanmanız iyi olacaktır. Badem yağını da tıpkı Hint yağını uygulayabileceğiniz gibi kulak pamuğuyla ya da temiz bir rimel fırçasıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
  • Zeytinyağı kirpikler için de vazgeçilmez: Zeytinyağının güzelliğe olan etkisi her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini gösteriyor. Kirpiklerinize zeytinyağı uyguladığınızda güçlenecek ve yumuşayacaklar.

Yağların yanında evde kirpikleriniz için kürler de hazırlayabilirsiniz. İşte birkaç tarif:  • Birkaç damla fındık yağıyla birkaç damla ceviz yağını karıştırarak kirpiklerinize uygularsanız daha güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.
  • Kaynattığınız bir bardak suya bir çay kaşığı ceviz yağı ve bir yemek kaşığı kakao yağı ekleyip iyice karıştırın. Kirpiklerinize uyguladığınız bu kür uzamalarına yardımcı olacaktır.

Kaş Bakımı

Güzel gözlerinizi güçlü kirpiklerle çevreledikten sonra bakışınızı tamamlayacak tek bir etken kalıyor geriye: güzel kaşlar! Seyrek olmayan kaşlar hem makyajla daha iyi uyum sağlamaları hem de şekillendirilirken kolaylık sağlamaları açısından her zaman daha iyidir. Tıpkı kirpik bakımında olduğu gibi kaş bakımında da birtakım yağlar kullanılabilir. Kaşları gürleştirecek yağlar arasıda aşağıdaki yağları sayabiliriz:

  • Daha sık kaşlar için Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağını masaj yaparak kaşlarınıza uyguladığınız takdirde kaşlarınız gürleşecek ve daha net bir görüntüye kavuşacaktır. Her gece yatmadan önce ya da gün aşırı uygulayabileceğiniz bu yağı sabah ılık suyla durulamanız yeterli olacaktır.
  • Badem yağı: Tıpkı kirpiklerde yarattığı etki gibi kaşlarda da gürleşmeyi sağlayan badem yağı, kadınlar için vazgeçilmez. Temiz bir pamukla ya da elinizle masaj yaparak badem yağını kaşınıza uygulayın. Yatmadan önce uyguladığınız yağı uyandığında ılık duyla durulayabilirsiniz.
  • Hint Yağı: Kirpiklerde uzatıcı etkisi için kullandığımız Hint yağını kaşları gürleştirmek için kullanabiliriz. Tıpkı diğer yağlar gibi Hint yağı da masaj yapılarak kaşlara uygulanır. Düzenli olarak kullandığınız ve sabırlı olduğunuz takdirde işe yaradığını ve eskisinden çok daha güçlü kaşlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git