Kaş ve Kirpik Uzatmak İçin Kullanılacak Bakım Maskeleri

Kaş ve Kirpik Uzatmak İçin Kullanılacak Bakım Maskeleri
12 Mart 2017 tarihinde eklendi

Kaş ve Kirpik Uzatmak İçin Kullanılacak Bakım Maskeleri

Kaş ve kirpiklerin uzunluğu çoğu kadın için önemlidir. Bakışları daha anlamlı hale getiren kaşların doğru bir biçimde şekillendirilmesi çok önemlidir. Kaşları düzeltmek için kaşlarınızın uzun olması da önemlidir. Çoğu kadın kaşların şekilsiz ve seyrek olmasından şikayet eder. Çeşitli bakım maskeleri kullanarak kaşlarınızı dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Bakım maskeleri sadece kaş uzatmak için değil kirpikleri uzatmak için de kullanılacak bir üründür. Kaş ve kirpik uzatmak için kullanılacak bakım maskelerini tariflerini yazımızın devamında bulabilir ve evde istediğiniz tarifi uygulayabilirsiniz. Bu tarifler sayesinde kısa süre içinde kaşlarınızda ve kirpiklerinizde gözle görülür biçimde uzama görülecektir.

Kirpik ve Kaş Uzatan Bakım Maskesi

Kirpik ve kaş uzatmak için kullanacağınız bakım maskesini hazırlamak için öncelikle bir bardak suyu bir tencere içinde kaynatın. Sonrasında kaynamakta olan suyun içine 13 damla kaşığı Hint yağı ekleyin. Daha sonrasında da karıştırmaya devam ederken karışımın içine bir miktar kakao yağı ekleyin ve yumuşak hale gelene kadar karıştırmaya devam edin. Sonrasında krem haline gelince ocağın altını kapatın. Krem kıvamındaki maske ılık hale gelince maskeyi yüzünüze sürebilirsiniz. Maskenin ılık olması ve cildinizi yakmayacak derecede olması önemlidir. Sonrasında maskeyi öncelikle kaşlarınıza sürün, sonrasında da gözlerinizi kapatarak kirpiklerinizin üzerine sürün. 5 dakika bekledikten sonra gözlerinizi açarak maskeyi kirpiklerinize bir kat daha sürmeniz gereklidir. Sonrasında durulama yapmaya gerek yoktur. Karışımı düzenli olarak kullanmanız etki açısından önemlidir.Kirpik ve Kaşlarınız Kısa Sürede Uzasın

Hazırlayacağınız bakım maskesi tamamen doğal malzemeler ile yapılmaktadır. Maske hazırlanışı için öncelikle Hint yağı ve Defne yağı kullanmanız yeterli olacaktır. 10 damla Hint yağı ve Defne yağı kullanımı maskeyi hazırlamak için yeterli olacaktır. Öncelikle iki yağı bir kapta karıştırın ve sonrasında kulak pamuğu ile yağı kaşlarınızın üzerine sürün. Sonrasında aynı karışımı kirpiklerinize de sürün ve bir saat boyunca bekleyin. Bu karışımı bekleme süresi sonunda karışım gerekli etkiyi sağlayacaktır. Karışımı haftalık olarak kullanabilirsiniz. Bu karışımın düzenli kullanımı çok önemlidir.

Kaş ve Kirpiklerin Uzamasında Etkili Bakım Kremi

Kaş ve kirpiklerinizi uzatmak için uygulayacağınız bakım maskesini hazırlamak için sarımsak ve badem yağı kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için bir çay bardağı badem yapının içine bir diş ezilmiş sarımsağı ekleyin. Sonrasında bu karışımı daha etkili olması için bir gece boyunca dinlendirin ve sonrasında karışımı kaş ve kirpiklerine uygulayın. Bu karışımı her gece yatmadan önce kullanmanız uygun olacaktır. Karışım kaş ve kirpiklerinizi çok daha gür ve uzun hale getirecektir. Sarımsağın kokusu badem yağı ile engelleneceği için kötü kokudan rahatsız olmanıza neden yoktur. Kaş ve kirpik uzatmak için kullanılacak bakım maskeleri bu şekilde tarifler ile kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git