Kellik İle Baş Etmenin Yolları

Kellik İle Baş Etmenin Yolları
11 Mart 2016 tarihinde eklendi

Kellik İle Baş Etmenin Yolları

Saç dökülmesinde bizi etkileyen en önemli etken: Genlerimiz. Türkiye’deki kellik oranı baya yüksek. Her 3 erkekten ve her 5 kadından 2’si saç dökülmesi sorununa sahip. Aslında saç dökülmesini etkileyen faktörler arasında kronik hastalıklar, demir eksikliği, yanlış beslenme, tiroid hastalıkları gibi sebepler bulunuyor. Saç güzelliği kuşkusuz bizi tamamlayan önemli konuardan. Saç ekimi ise kellik ile baş etmenin yollarından en önemlisi. Uzmanlar günlük 100 tele kadar olan dökülmenin normal olduğunu belirtirken, evde kendi kendinize yapacağınız basit testlerle dökülme aşamanızı anlayabilirsiniz.

Başlıca Sebepler

Fiziksel stres, protein eksikliği, aşırı A vitamini tüketimi, hamilelik, kalıtımsal faktörler, stres dökülmelerde önemli rol oynayan öncelikli konulardan. Çözüm arayışlarına girmeden önce dökülmenin ve kelliğin sebebini bilmek gerekir. Doğru yöntemlerle uygulanan bitkisel çözümler de çoğu zaman etkili yöntemler arasına girebiliyor.

Çözüm

Saç dökülmesi sebebini bili buna uygun çözümlerin üretilmesi gerekmektedir. Öncelikle bir cildiye uzmanı ile görüşmek ilk adım olmalıdır. Unutmayalım henüz piyasada kaybettiğimiz saçların yenisini geri getiren bir ürün yoktur fakat sebeplerin doğru araştırılması ile kökteki sorun çözüme ulaştırılabilir.

Kellikle baş etmenin en etkili yollarından olan saç ekimi ülkemizde uzun yıllar boyunca uygulanmış. 2000’li yıllardan sonra geliştirilen yeni tekniklerle daha da ileriye taşınan bu uygulama aslında konforlu bir yöntem. Sağlam saç bölgelerinden alınan parçaların kelliğin olduğu bölgeye ekilmesi ile gerçekleştirilen bu uygulamada genellikle saçlar başın arka bölümünden alınır. BU uygulamada en çok dikkat edilecek husus, uzmanlarca ve deneyimli kişilerce yapılacak olmasıdır. İyileşme süreci de dikkat edilmesi gereken ve içinde çeşitli bakım koşullarını bulunduran bir aşamadır.Kök Hücre

Kellikle baş etmenin yollarından biri kök hücre tedavisinde çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu ilaçla kelliğin ortadan kalkacağını belirten yetkililer jel ya da krem olarak piyasaya sürülmesi planlanan ürünün sadece saçları çıkarmak değil, renk değiştirmeyi de sağlayacağını belirtiyor.

 

Saç Simülasyonu

İnsan kafasında bulunan ortalama 100.00-150.000 saçın fazlaca kaybı hepimizi telaşlandırır. Kellik ile baş etme konusunda gelinen en son noktalardan biri de saç simülasyonu. Cerrahi olmayan bu yöntemde saç derisinin epidermal seviyesine doğal pigmentler uygulanıyor. Doğal bir sonuç verem bu yöntem de ana amaç hastalara saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak. Sadece doğal pigmentlerin ve yöntemlerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen bu metot birçok kişi tarafından tercih edilen çözümlerden biri. Her yaş, cinsiyet, renk ve cilt tipinde doğal sonuç veren simülasyon tüm dünyada uygulanıyor.

İyi Gelen Bitkiler

  • Hint yağı saçı ve cildi nemlendirmesi açısından önerilen bitkilerden.
  • Aloevera hücre yenilemesini teşvik ediyor. Deride tıkanmış bölgeleri açıyor.
  • Hindistan cevizi yağı nem veriyor, birkaç damla limon suyuyla birlikte sürüldüğünde dolaşımın hızlanmasını sağlıyor.
  • Karabiber ve limon suyu da önemli bitkisel tedaviler arasında yer alıyor. Masajla uygulama yapılmasının ardından saç derisinde gözle görülür değişimler olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git