Kepek Gideren Saç Maskesi Yapımı

Kepek Gideren Saç Maskesi Yapımı
25 Mart 2017 tarihinde eklendi

Kepek Gideren Saç Maskesi Yapımı

Kepek kötü bir görünüme yol açan saç sorunlarından birisidir. Kepek birçok neden yüzünden ortaya çıkabilir. Kepeklerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntem kepek giderici şampuan kullanımı yapmaktır. Bununla birlikte kepek gideren saç maskesi yapımı ile de sorunlardan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Saç kısmında yeni hücre üretilmesi sonucunda ölü derilerin atılması gerekir. Bu süreçte kepek oluşumu ortaya çıkabilir. Kepek en çok kuru saç tiplerinde görülür. Bu sorundan kurtulmak için çeşitli doğal ürünler ile maskeler hazırlayabilir, sonrasında kullanım yapabilirsiniz. Bunun için yazımızı okuyabilir ve doğal maske tariflerini detaylı biçimde öğrenebilirsiniz. Kepeklerden arınarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Aspirin Maskesi ile Saçlarınız Kepeklerden Arındırın

Aspirin maskesi ile kullanım yapmak için bir miktar aspirin, su ve şampuan kullanmak gereklidir. Bu maske için öncelikle aspirini bir kabın içine alın ve iyice ezin. Daha sonrasında bir çay bardağına şampuan doldurun. Bu iki karışımı birleştirin ve saç derinize masaj yapar biçimde sürün. 2 dakika beklemek yeterli olacaktır. Daha sonrasında durulama yapabilirsiniz. Bu işlemin etki etmesini istiyorsanız haftalık olarak düzenli yapmanız etkili olacaktır

Hindistan Cevizi Yağı ile Kepeklerden Kurtulun

Hindistan cevizi yağı kullanımı yaparak saçlarınızda yer alan kepeklerden kurtulabilirsiniz. Karışımı hazır bir hale getirebilmek için 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyugereklidir. Hazırlanışı için tüm malzemeleri öncesinde bir kabın içine alın. Daha sonrasında malzemeleri karıştırın ve hazır hale gelen karışımı saçlarınıza sürün. Karışımı sürerken masaj yapmanız etkili olacaktır. Masaj yaptıktan sonra 20 dakika bekleyebilir ve sonrasında saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulamanın gerekli etkiyi göstermesini istiyorsanız haftalık olarak iki kere kullanım yapmanız etkili bir yöntem olacaktır.

Elma Şırası Sirkesi ile Kullanım

Elma şırası sirkesi kullanarak saçlardaki kepeklerden hızlı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Elma şırası sirkesi birçok farklı hastalığa iyi gelen bir üründür. Elma şırası sirkesi, soğuk su ve şampuan kullanımı yaparak saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Doğru kullanım için saçlarınızı öncesinde şampuan ile yıkamalısınız. Daha sonrasında bir bardak su ile bir miktar elma şırası sirkesini karıştırın. Sonraki aşamada bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulamanın etki göstermesi için haftada bir kere kullanım yapmak uygun bir seçenek olacaktır.

Zeytin Yağı ile Saçlarınıza Bakım Yapın

Zeytin yağı kullanımı yaparak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey bir miktar saf zeytin yapını ısıtmak. Ilık bir hale geldiğinde karışımı saçlarınıza sürmeniz etkili olacaktır. Sonrasında bu karışımın tamamını saçlarınıza sürün ve 45 dakika beklemesini sağlayın. Sonrasında saçlarınızı şampuan ile birlikte durulayın. Bu işlemin gerekli etkiyi sağlaması için haftada bir kere kullanmanız yeterlidir. Kepek gideren saç maskesi yapımı için bu maskeleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git