Kepek Sorunları Nasıl Geçer?

Kepek Sorunları Nasıl Geçer?
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Kepek Sorunları Nasıl Geçer?

Kepek büyük bir saç problemidir. Kepek oluşumuna birçok faktör etki etmektedir. Bazen kafa derisinin yapısından bazen de temizlik için kullanılan ürünler sebebiyle kepek sorunu ortaya çıkar. Kepek sorununda ortaya kötü bir görüntü çıkmaktadır. Seboreik dermatit sorunu sebebiyle de kepek sorunu ortaya çıkabilir. Sadece sabun ile duş almak da özellike beyaz sabun kullanımında kepek sorununu ortaya çıkardığı bilinmektedir. Sedef hastalığı, kuru cilt gibi sebepler de kepek ortaya çıkarmaktadır.Kepek sorunu beyaz pul pul bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Kepekler kaşıdıkça daha çok çıkar ve pul şeklinde dökülür. Gözle görülür olan kepeklerden kurtulmak için kepek önleyici şampuan kullanımı oldukça yaygındır. Ama bu şampuanların çoğu reklam olarak bunu kullanmaktadır ve uzun süre kullanımda dahi kepeklerde bir azalma meydana gelmemektedir. Kepek sorunları nasıl geçer sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Bunun için birçok farklı seçenek vardır. Evdeki ürünlerin faydalarını bilmediğimiz için ne işe yaradığını bilemeyiz ama evdeki birçok ürün kepek oluşumunu önlemektedir. Kepekten kurtulma yollarından bazıları şunlardır.

Aspirin ile Kepeklerden Kurtulun

Baş ağırısı ve benzeri küçük ağrılar için kullandığımız aspirinin kepekler üzerinde önleyici etkisi olduğu tespit edilmiştir. İki tane aspirin alınmalı ve toz haline getirilmelidir. Sonra ezilen ve toz haline gelen bu aspirinler günlük olarak kullanılan şampuanların içine katılmalıdır. Sonrasında duş alırken aspirinli bu şampuan kullanılmalıdır. Bu şekilde kullanımlarda saçlarda ortaya çıkan kepeklerde azalma meydana gelecektir.Kabartma Tozu Kepekleri Önlüyor

Herkesin mutfağında kesinlikle bir paket kabartma tozu vardır. Evde mutfakta kullanılan kabartma tozlarının dişleri beyazlattığı da bilinmektedir. Kabartma tozlarının diğer faydası da kepek önlemesidir. Bunun için bir paket kabartma tozu gereklidir. Kabartma tozu ıslak saça sürülmeli ve saç geriye itilerek ovalanmalıdır. Sonrasında şampuan kullanılmasına gerek yoktur. Saçın ılık su ile durulanması yeterli olacaktır. Kabartma tozu asıl olarak kepeklere sebep olan mantarlar üzerinde etkilidir. Bu şekilde saçta oluşacak olan kepekler önlenecektir. Bu işlemin her gün yapılmasına gerek yoktur. Haftada bir uygulamak yeterli olacaktır.

Limon Kullanımı ile Kepeklere Son Verin

Limon kullanımında kepekler azalacaktır. Bunun için limon suyu gereklidir. Limon suyunun saç derisine sürülmesi ve masaj yapar şekilde ovalanması gerekmektedir. Sonra su ile durulama yapmak gereklidir. Bu işlem için 2 yemek kaşığı kadar limon suyu yeterli olacaktır. Sonra durulama içinde bir su bardağı suyun içine bir çay bardağı limon suyu eklenmeli ve saçlar bu su ile durulanmalıdır. Bu işlemin her gün yapılması gerekmektedir. Kepekler bitece kadar işleme devam edilmelidir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Kepek sorunları nasıl geçer sorusunun cevaplarından birisi de hindistan cevizi yağıdır. Bu yağ saçlara masaj yapar biçimde sürülmelidir ve sonrasında ılık su ile durulama yapılmalıdır. Haftada bir kere uygulanabilir.

Etiketler:

Kepek Sorunları Nasıl Geçer? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ırmak diyor ki:

    Merhaba ben kepek sorunumdan Zigavus\’un biber ve at kuyruğu ekstraktlı şampuanı sayesinde kurtuldum. Herkese tavsiye ederim.

Sayfa başına git