Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

2021220221
26 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Kil, içerisinde barındırdığı 36 çeşit mineral ve vitaminle cilt bakımında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle cildinizi temizlemek ve var olan lekelerden arındırmak istiyorsanız pek çok çeşit kil maskesi bu durumda imdadınıza yetişmektedir. İnsan derisinin mineral özelliği ile kilde bulunan minerallerin aynı olması cilde fazlası ile katkı ve yarar sağlamaktadır. Saçlarda da kullanımında besleme özelliğini devreye sokan kil, alerjik durum yaratma riskini ise en aza kadar indirir. Bu yüzden eğer saç veya cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız kil maskesine ihtiyaç duyabilirsiniz. İçerisine çeşitli doğal ürünler kattıktan sonra hazırlanabilen bu maske türü, her daim sizlere istenen cilt güzelliğini verecektir.

Kil Maskesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Mutlaka maske kullanmadan evvel yüzünüzü bir temizleme losyonu ile temizlemelisiniz. Daha sonrasında da hazırlanmış maskeyi ince bir şekilde uygulamalısınız! Kesinlikle göz altı veya üst kısımlara sürmemelisiniz. Maske hazır olduktan sonra sırt üstü uzanın ve yanana kadar bekleyin. Bir süre sonra ciltte yanma hissi olacağından dolayı yanma gibi durumlarda hemen duru su ile yıkamalısınız. Fırsatınız var ise kafanızı daha aşağıda tutmak önemlidir çünkü böyle bir yol izlendiği zaman ciltte ne iz kalır, ne de sarkmalar yaşanır. Maske tamamen kurumadan ve kenarları beyazlaşmadan elinizle temas etmemelisiniz. Bu durum kuruduğunu ifade eder ve daha sonrasında yıkama işlemine geçebilirsiniz. Yıkadıktan sonra iyi kalitede ki bir ürün ile beraber cildinize nemlendirici uygulaması yapmalısınız.Unutmamanız Gerekenler!

  • Kili aldıktan sonra bir tepsi içerisinde 250-300 derece kadar sıcaklıkta fırınlayın!
  • Yeşil kil yağlı bir kıvamda olduğundan dolayı cilde daha çok tepkime gösterir.
  • Kili plastik veya sabun ile temas ettirmemelisiniz. Sabun ile birleştiği zaman bakteri oluşumunu hızlandırır.
  • Kili toz haline dönüştürebilmek adına su ekleyin. Böylelikle kil dibe çöker ve süzdükten sonra fırına vermeniz durumunda toz haline dönüşecektir.
  • Kili mutlaka uygulamadan evvel cildi temizleyin.

Bu yolları izlerseniz “kil maskesi ne işe yarar?” sorusuna tam anlamıyla cevap bulmuş olursunuz. Bugüne kadar cilt bakımı unsurunda uygulanmış olan kil maskesi tam anlamıyla sonuç alabilmeniz hususunda katkılar sağlamıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git