Kilo Vermek İçin Önemli İpuçları

Kilo Vermek İçin Önemli İpuçları
23 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Kilo Vermek İçin Önemli İpuçları

Kilo vermek için yapılması gerekenler herkes tarafından bilinse de diyet yapılmaya başlandığında zorlanan kişiler gerekli azmi gösteremediği sürece yapılan her şey boşa gitmektedir. Pazartesi günleri büyük bir ciddiyetle başlanan diyetler bir iki gün içerisinde ya diyet menüsünden sıkılması ya da menüdeki yiyecek listesinin beğenilmemesi sebebiyle durdurulmaktadır. Bazen bir parça çikolata için bozulan diyetler inancımızı kaybetmemize neden olsa da sağlıklı yaşamamız için sahip olduğumuz fazla kiloların verilmesinin zorunlu olduğu da bilinmelidir.

Diyetlerin olumsuz etkilendiği olayların yaşanması istisnasız herkesin başına gelen klasik bir durumdur. Ancak buna rağmen sabrımızı zorlamalı ve kararlılığımızdan da vazgeçmemeliyiz. Kilo vermenin bu kadar zor olmadığınız düşünün. O zaman tüm dünyada böyle büyük bir Pazar oluşur muydu? Diyet yaparken kesinlikle bağlı kalmanız gereken kuralları dikkatle inceleyebilir ve yapmaya karar verdiğiniz programı mutlaka hareketli bir yaşam şartı ile desteklemeniz gerekmektedir.

  • Bunları Yapmayı Sakın İhmal Etmeyin

Diyet yaptığınız dönemlerde de kendinizi kesinlikle aç bırakmayın. Bir gece önce yemeği fazla kaçıran bayanların en tipik özelliği bir gün sonra kendilerini ölesiye aç bırakmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bir gün ağzına bir lokma bile koymadan masa başındaki işine devam eden kişiler akşam yemeğinde mükellef bir yemek tabağını mideye indirirler. Siz siz olun hiçbir rejim programınızda kendinizi aç bırakmayın. Aç kalmak diyetiniz için hiçbir işe yaramayacağı gibi yüksek oranda kalori alarak tamamlanacak bir günün başlangıcı olacaktır.Almanız gereken günlük kalori miktarını belirlerken dikkatli olmanız gerekmektedir. Bütün bir gün aç gezmek hem halsiz düşmenize hem de başladığınız diyeti kısa sürede kesmek zorunda kalmanıza neden olacaktır. Akşam yemeğinden sonra televizyon seyrederken atıştırma yapma niyetiniz varsa bundan derhal vazgeçmek için kendinize yeni meşgaleler bulmanız gerekmektedir. Kilo vermek dendiğinde aklınıza az yemekten daha çok hareketli bir yaşamı getirmeniz gerekmektedir. Bu konuda alacağınız pek çok önlem olabileceğini aklınızdan sakın çıkarmayın. Her yere araba ile gitmekten vazgeçin. Gün içerisinde biraz daha hareketli olarak en az 300 kalori fazladan yakabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ev işlerinin ve özellikle yer silmenin bu konuda yapabileceğiniz en faydalı şey olduğunu da asla unutmayın!

  • Daha Çok Su İçin

Yeterli miktarda su içmek hem organların görevleri en iyi şekilde yerine getirmesini sağlayacak hem de toksinlerin vücuttan daha kolay atılmasını sağlayacağını bilmelisiniz. Yeterli miktar su içip içmediğinizi idrar renginize bakarak takip edebilirsiniz. Dengeli beslenmeye çalışmak bu aşamada yapmanız gereken en önemli kurallar arasında yer almaktadır. Diyet yaparken kendinizi stres altında hissetmek başarısız olmanız yönünde önünüze çıkacak en büyük engel olacaktır. Kısa süreli stres yaşanması iştahın azalmasına neden olurken uzun süren stres hali ise iştahın açılması üzerinde etkili rol oynayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git