Kim Kardashian Makyajı

Kim Kardaşyan Makyajı Nasıl Yapılır?

Esmerliği, çekiciliği ve güzelliği ile adeta gönüllere taht kurmuş olan Kim Kardashian, giyimi kuşamı, saçları ve makyaj tarzı ile de sık sık gündemde. Hal böyle olunca, birçok kadın, özellikle de Kim Kardashian hayranları, Kardashian’ ın her hareketini, giydiklerini, saçlarını, makyajını takip ederek bunları uygulama yoluna gidiyorlar. İşte bugün sizler için biz de, Kim Kardasyan makyajı nasıl yapılır paylaşmak istedik.

Şu sıralar ünlü rapçi Kanye West ile mutlu bir evliliği olan Kim Kardashian, güzelliğinin sırrının bir kısmını da makyaja borçlu olduğunu alçak gönüllükle söylüyor. Lafı uzatmadan Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır beraber bir göz atalım

Adım Adım Kim Kardashian Makyajı

Dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan Kim Kardashian, bu güzelliğini yaptığı makyajla da taçlandırıyor. Siz de bu özel makyaj yöntemlerini kullanmak istiyorsanız Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır yazımızı okumalısınız.

1) Cildimizi Makyaj İçin Hazırlıyoruz. Kim Kardashian makyajında ilk adım, cildimizi temizleyip, arındırıp, çeşitli nemlendiriciler ile nemlendirmek.

2) Cilt Kusurlarımızı Gizliyoruz. Bu adımdan sonra fondöten ya da bb krem ile cilt kusurlarınızı gizleyebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz kapatıcıların teninize uygun tonlarda olması çok önemli.

3) Sabitliyoruz. Kapatıcınızı uyguladıktan sonra sabitlemek amacı ile transparan bir pudra kullanabilirsiniz. Bu işlemler de bittikten sonra Kim Kardashian makyajının en önemli unsurlarından biri olan göz makyajına geçebiliriz.

4) Hangi Renk Far Uyguluyoruz? Göz makyajı için ilk önce, göz kapaklarınıza yani göz üstlerinize uçuk pembe tonlarında bir far sürün. Bu pembe farı bir fırça yardımı ile güzelce dağıttıktan sonra üzerine bronz tonda bir far uygulaması daha yapın. Ancak gözünüzün dışına taşırmamaya özen gösterin. Gözünüzün katlandığı bölgenin hemen üzerine koyu kahve tonlarında bir far uyguladıktan sonra, kaş altınıza da beyaz renkte bir far sürebilirsiniz.5) Göz Kalemini Nasıl Kullanacağız? Kirpik diplerinizden itibaren bir siyah kalem sürün. Bu makyaj gözleri ön plana çıkaran bir makyaj olduğu için daha da belirginleştirmek için siyah kalem uygulamasını çift kat yapabilirsiniz. Ayrıca gözlerinizin altına ve içine de bu siyah kalemi sürün.

3) Kirpikleriniz. Takma kirpiklerinizi takarak, rimelinizi uygulamadan önce, kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırın ve daha sonra da çift kat rimel uygulayın. Daha sonra kaşlarınızın arasını siyah bir kaş farı ya da koyu kahve tonlarından bir kaş farı ile doldurabilirsiniz.

4) Elmacık Kemikleriniz. Allık uygulamasından önce, elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek adına elmacık kemiğinizin üzerine ilk kullandığınız fondötenden bir- iki ton daha koyu bir fondöten uygulaması yapın. Bunu bir fırça yardımı ile eşit bir şekilde dağıtın. Daha sonra üzerine bir de aydınlatıcı sürdükten sonra allığınızı uygulayabilirsiniz.

5) Dudaklarınız. Kim Kardashian yaptığı makyajlarda dudaklarını da ön plana çıkardığı için, rujunuzu sürmeden önce dudak kenarlarınızı, dudak renginizde bir kalem ile çevreleyin ve hafifçe dağıtın. Daha sonra seçtiğiniz ruju da sürerek makyajınızı bitirebilirsiniz.

İlgili Konular
– Pelin Karahan Makyaj Sırları
– Hadise Makyajı Nasıl Yapılır?
– Amine Gülşe’nin Makyajsız Görüntüleri
– Fahriye Evcen Güzellik Sırları
– Çağla Şikel Güzellik Sırları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git