Kırışıklardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Kırışıklardan Kurtulmanın Doğal Yolları
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Kırışıklardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Kırışıklıklar kadınların en büyük korkularından birisidir. Kırışıklardan kurtulmak da oldukça zordur. Birçok bakım ürünü satılsa da en iyi yöntem doğal yöntemlerdir. Evde faydasını bilmediğiniz onlarca ürün kırışıklıklara iyi gelmektedir. Bu ürünleri kullanarak kırışıkları bir süre için engelleyebilirsiniz. Kırışık sadece doğal nedenlerden dolayı ortaya çıkmamaktadır. Sigara, güneş ışınları, beslenme gibi etkenler de cildiniz de kırışıklık meydana gelmesine neden olacaktır. Bilindiği üzere kırışıklıklardan kurtulmak isteyen kadınlar birçok kimyasal ürün tercih etmektedir. Anti aging kremleri, botox gibi kimyasal uygulamalar hem maddi açıdan zorluk çekmenize neden olacak hem de görünümüzü donuk, cansız bir hale getirecektir. Bunun yerine kırışıklardan kurtulmanın doğal yollarını deneyebilirsiniz. Doğal yöntemlerin tamamını yazımızın içinde öğrenebilirsiniz.

Meyve Kullanımı ile Kırışıklardan Kurtulun

Çeşitli meyveler ile kırışıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu meyvelerden birisi olarak muzu tercih edebilirsiniz. Muzu çatal yardımı ile bir kabın içinde ezin, püre haline getirin ve sonrasında bu muzu cildinize masaj yapar biçimde sürün. Özellikle cildinizde kırışık olan yerlere sürmeniz gereklidir. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Salatalık da kullanabilirsiniz. Salatalık kabuğunu soyun ve iki dilimi de gözlerinizin üstüne sürün. Sonrasında 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi her gün tekrar edebilirsiniz. Salatalık maskesi özellikle göz çevresinde meydana gelecek olan kırışıklıkları önleyecektir. Bununla birlikte çilek de cildinizde meydana gelen kırışıklıklara iyi gelecek bir üründür. Çilek kullanımı için 3 ya da 4 tane çilek alın ve bir kaşık bal ile birlikte bir kabın içinde karıştırın. Sonrasında bu karışımı cildinize yavaş bir biçimde uygulayın. Bu işlemi de her gün tekrar edebilirsiniz. Etki etmesi için düzenli kullanım yapılması önemlidir.Karpuz  kimse bilmese de cilt üzerinde etkili olan bir üründür. Kırışıklıklardan kurtulmak için karpuzu alın ve cildinizi ovalayın. Her gün 5 dakika ovalamak yeterli olacaktır ve cildiniz hem kırışıklıkladan kurtulacak hem de daha parlak bir hale gelecektir.

Cilde faydalı olduğu bilinen elma da kırışıklıklar için etkilidir. Elmayı dilimleyin, 1 yemek kaşığı bal ekleyin, blendırda karışımı hazırlayın ve yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Süt Tozu ile Karışım Hazırlayın

Süt tozu da cilde iyi gelen ürünlerden birisidir. Bunun için 4 yemek kaşığı süt tozu, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı suyu alın, bir kabın içine koyun ve karıştırın. Sonrasında bu karışımı cildinize sürün ve bir süre boyunca bekleyin. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile birlikte durulama yapabilirsiniz.

Zencefil ile Kırışıkları Önleyin

Kırışıklıklardan kurtulmak için zencefil kullanabilirsiniz. Kırışıklardan kurtulmanın doğal yolları arasında yer alan bu ürünü balın içine katın, ezin ve her gün bu karışımı tüketin. Bu şekilde kırışıklıklar yok olacaktır.

Etiketler:

Kırışıklardan Kurtulmanın Doğal Yolları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gonca pınarcı diyor ki:

    Benim yüzümde hem siyah nokta hen hafiften kırışıklar var ne yapmam yerekiyor yardımçı olurmusunuz

Sayfa başına git