Kırışıklık Karşıtı Cilt Maskeleri

Kırışıklık Karşıtı Cilt Maskeleri
20 Mart 2016 tarihinde eklendi

Kırışıklık Karşıtı Cilt Maskeleri

Yer çekimi kanunu, dünya yüzeyinde yaşamakta olan tüm canlı varlıkların, zamanla yaşlanmalarına neden olmaktadır. Yaşlanma belirtilerinin başında, kırışıklık gelmektedir. Cildin kırışması için oldukça çok faktör bulunmaktadır. Son yıllarda güneşte meydana gelen patlamaların yaydığı manyetik dalgalar, iklim dengesizlikleri, güneş ışınları, soğuk hava, yeterli miktarda su tüketmeme, stres, sigara, şeker yoğunlukta beslenme, genetik faktörler, hormon değişiklikleri, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı, mesleki faktörler ve hastalık gibi nedenlerle cilt yaşlanmaktadır. Yaşlanma durdurulamaz ancak yavaşlatılabilir. Doğru beslenme, spor, bol miktarda su tüketmek, sigarayı bırakmak, stresi en aza indirmek, psikolojik destek almak, güneşe doğru saatlerde çıkmak, soğuk havalarda cildi aksesuarlarla korumak ve doğru kozmetik ürünlerini doğru bir şekilde kullanmak, yaşlanmayı yavaşlatabilmektedir. Kozmetik sektörü, kırışıklık karşıtı kremler, kırışıklık karşıtı cilt maskeleri üretmektedirler. Bu ürünlerin tercihi önemlidir. Dünyaca ünlü markalar doğru kozmetik ürünler formüle edebilmek için büyük paralar harcamaktadırlar. Bunun sonucu olarak iyi kozmetik ürünler her bütçeye uymamaktadır. Geç yaşlanmak, maddi gücü olanların başarabildikleri bir şey gibi gözükse de durum aslında daha farklıdır. Kişinin kendine bakmak istemesi her şeyden önemlidir. Kırışık oluşumunu engelleyici ve hafifletici daha ucuz yöntemler de bulunmaktadır. Doğal bitkilerle kırışıklık karşıtı cilt maskeleri yapmak, daha ucuz ve güvenli bir yoldur.Kırışıklık İçin Maske Tarifleri

  • Göz çevresi kırışıkları için uygun olan maskede, iki damla kayısı çekirdeği yağı, bir damla buğday özü yağı, bir çay kaşığı arı sütü üzerine, bir adet E vitamin kullanılmaktadır. Tüm malzemeler karıştırılır. Elde edilen karışım her gece yatmadan önce göz çevresine sürülür. Göz çevresi için birçok maske yapmak mümkündür. Bitki uzmanları, doğal bitki kürleri üzerine çalışmalar yapmaktalar. Çalışmaları sonucunda bilgilerini, bitkiler satan mağazalarla paylaşmaktalar.
  • Genel yüz bölgesi kırışıklığı maskesi için, bir adet patates rendesi, bir yumurtanın beyazı ve bir yemek kaşığı doğal bal karıştırılır, ortaya çıkan maske, göz çevresi hariç tüm yüze sürülür. Ciltte 30 DK bekledikten sonra, önce ılık sonra soğuk su ile durulanır. Bu maskenin haftada bir kez yapılması tavsiye edilmektedir. Genel yüz kırışıklıkları içi doğal malzemeler kullanılarak daha birçok maske yapılabilmektedir.
  • Dekolte bölgesi kırışıklıkları için, iki tatlı kaşığı buğday özü, dört tatlı kaşığı üzüm pekmezi, iki tatlı kaşığı yulaf unu bir kâsede karıştırılır. Dekolte bölgesi bir tülbentle örtülür. Hazırlanan maske tülbentin üzerine dökülür. Bu şekilde 30 DK beklenir. Süre dolduktan sonra, dekolte bölgesi saf ılık su ile temizlenir. Bu uygulamanın ardından dekolte bölgesine üzüm çekirdeği yağı sürülmelidir. Üzüm çekirdeği yağı içinde opc denen bir madde vardır. Opc maddesi yüksek oranda antioksidan içerdiğinden, tüm maskelerde kullanılması doğru bir doğal yağdır. Üzüm çekirdeği yağı içilebilir bir yağdır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git