Kırışıklık Karşıtı Maske

Kırışıklık Karşıtı Maske
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Kırışıklık Karşıtı Maske

Kırışıklıklar genellikle ilerleyen yaş sonucu ortaya çıkan ve cildimizde oluşan girintiler ve çıkıntılardın. Tek sebebi ilerleyen yaş olmamakla birlikte birkaç nedeni daha vardır. Bunlardan bazıları mimiklerimizi kullanmak, gülmek, makyaj, iklim koşulları, sigara ve alkol kullanımı, vücudu susuz bırakmak ya da zararlı güneş ışınlarıdır. Evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz kırışıklık karşıtı maskeler yaparak bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Kırışıklık Maskeleri

Kırışıklık karşıtı maske uygulamalarını evinizde hazırlayarak yapabilirsiniz.

Elma Maskesi

Kırışıklık karşıtı maskelerde elma maskesinin önemi ve yeri oldukça büyük. Elma maskesini kuru ciltlerinizde oluşan kırışıklıklar için kullanmanız mümkün. Bu sayede kuruyan ve kırışan cildinize bu maskeyi uygulayarak kırışıklık oluşumunu durdurabilir ve var olan kırışıklıklarınızı azda olsa azaltabilişiniz.

Elma maskesinde kullanılacak malzemeler;

  • Yarım elma
  • 5 ya da 6 yaprak taze nane
  • Kaymak (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk etapta yarım elmanızı rendeleyin. Daha sonra ince ince kıyılmış olan taze nane yapraklarını rendelediğiniz elmanın içerisine katın ve karıştırın. Ardından 1 yemek kaşığı kaymağı ekleyip krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Elma maskesini cildinize düzenli olarak haftada iki kez uyguladığınızda sonucu göreceksiniz.

Kırışıklıklar İçin Süt Maskesi

Kırışıklık karşıtı maskelerden bir diğeri de süt maskesi.Kırışıklıklar için olan bu süt maskesini kırışıklık probleminizin görüldüğü tüm bölgelere uygulamanız mümkün. Yüzünüze, göz kenarlarınıza, alnınıza, boynunuza, dekolte ve ellerinize da bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler;

  • Yarım çay bardağı süt
  • Bir adet orta boyda salatalık

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak bir adet orta boy salatalığın suyunu çıkarın daha sonra süt ile karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı bir parça pamuktan yardım alarak kırışıklıklarınızın olduğu sorunlu bölgeye uygulayıp kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra üzerine bir kat daha sürün bu şekilde devam edin ve maskeyi toplamda cildinize 3 kat sürün. 3. Katı sürdükten sonra cildinizde 10 dakika bekletin süre bittikten sonra ılık ya da soğuk su ile cildinizi temizleyin. Kırışıklık giderici etkisi olan bu süt maskesini haftada 2 defa uygulayın.

Salatalık Maskesi

Malzemeler;

  • ½ salatalık
  • Papatya çiçeği (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Anlatacağımız bu cilt maskesi, kırışıklık oluşumunu engeller ve cildinizdeki yorgun görüntüyü alır. Gözaltındaki şişliklere iyi gelir. İçerisinde bulunan iki maddede cildinizin canlanmasına yardımcı olur. İlk olarak yarım salatalığı soyun ve ufak ufak doğrayın. Hemen ardından 1 yemek kaşığı papatya çiçeğini bir su bardağı kaynamış suyun içerisine atarak demlenmesini bekleyin. Demlediğiniz papatya çayını soğumaya bırakın. Papatya çayı soğuduktan sonra içine doğradığınız salatalıkları bir çırpıcı yardımı ile ezin ve pürüzsüz bir hale getirin. Ezdiğiniz salatalığı papatya çayı ile karıştırın ve buzdolabınıza koyun. 10 dakika dolapta bekleyen maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletip temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git