Kırışıklık Önleyici Tarifler

Kırışıklık Önleyici Tarifler
13 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Kırışıklık Önleyici Tarifler

Cildimiz bizim için oldukça önem arz eden bir parçamızdır. Yaşamımız boyunca bizimle birlikte olan, bizi sarıp sarmalayan cildimizin bakımı oldukça önemli bir konudur. Ve bu bakım ile birlikte yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak sarkan ve kırışan cildimiz için gelişen teknoloji ile sürekli olarak bir yenilik ortaya çıkmaktadır. Bu haberlerin bir kısmı doğal yollar ile kırışıklıkları geciktirmek azaltmak olurken diğer bir kısmı ilaç ve benzeri tedavi yöntemleri ile kırışıklıklardan kurtulmaya ve kırışıklıkları azaltmaya yöneliktir. Kırışıklarımız ile ilgili verdiğimiz savaşın ve mücadelenin geçmişine bakıldığında bunun için çok çeşitli yöntemlerin kullanıldığını öğrenebiliriz. Bu yöntemler daha ilkel olduğu için günümüz teknolojisi ve bize sunduğu kolaylıklar ve yenilikler oldukça sevindirici olmaktadır. Çünkü yer çekimi ve geçen yıllar, zorlaşan yaşam koşulları gibi bir çok sebep ile cildimiz kurur,sarkar ve kırışır. Bu kırışıklıkları mümkün olduğu kadar görünmez kılmak için çeşitti yollara başvururuz. Bunlar bu konuda yapılan cerrahi müdahaleler, lazer tedavileri, kırışıklık için geliştirilmiş kremler ve bakım kürlerini sayabilirisiniz. Ama elbette bunlar ile birlikte gelişen bu güzellik piyasası maddi açıdan da bir külfeti beraberinde getirmektedir. işte bu yüzden evde doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak adına daha sağlıklı bir cilt ve daha az kırışık için bakım yapılabilir. Kırışık önleyici tarifler olarak baktığımızda ise birçok tarif bulmak mümkün. Onlardan bazılarını sizinle paylaşalım.Kırışıklık azaltıcı tarif:

  • Bir adet elma
  • 1 yemek kaşığı süt kaymak
  • 2 yemek kaşığı gül suyu

Bir adet elmayı rendeleyip içerisine kaymağı ve gül suyunu karıştırarak kaynatıyorsunuz. Birkaç dakika kaynattığınız karışımı ocaktan alıp soğumaya bırakın. Daha sonra masaj yaparak yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Maskenizin en iyi şekilde etki göstermesi için uzanın rahatlayın ve mimiklerinizi oynatmamaya çalışın. Maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin gençleştiğini gözlerinizle görebileceksiniz.

Kırışıklık giderici tarif:

  • 1 paket yaş maya
  • 1 çay kaşığı süt

Yaş mayayı süt ile karıştırıp yüzünüze ve boynunuza uyguluyorsunuz. Süt bir çay kaşığından fazla olduğunda çok akışkan bir hal aldığı için tarif sütü ilave ederken azar azar eklemelisiniz. Karışım cildinizde 20-25 dakika kadar kaldıktan sonra önce ılık su daha sonra soğuk su ile yıkayın. Mümkünse akşam yatmadan önce yapın ve cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Düzenli aralıklarla yaptığınızda ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.zaten maskeyi yaptığınızda yüzünüzde oluşan gerilme ne kadar faydalı olduğunu size gösterecektir.

Aslında genç bir cilde sahip olmak birçok adımı bir arada ve düzenli olarak yapmaktan geçiyor. Profesyonel bir yardım da almış olsanız, evde kendi başınıza kırışık önleyici tarifler de  uygulamış olsanız hepsinin temelinde aynı nokta bulunmaktadır. Cildinize ve kendinize iyi bakmalı, bakımını ihmal etmemeli ve kendinizi sevmelisiniz.

Etiketler:

Kırışıklık Önleyici Tarifler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Selma diyor ki:

    Merhaba ben kırışıklara karşı bitkisel skualeni kullanıyorum. Balıkta bulunan skualenin soğuk sıkım zeytinyağında da mevcut. Cilt kanserini önlüyor ve yaşlanma karşıtı özelliği ile cilt yeniliyor. Zeytinyağında bulunan bu bitkisel skualeni … çok çok uyguna alıp cildim için kullanıyorum. Muhteşemm öneririm..

Sayfa başına git