Kırışıklıklar İçin Son Tedavi Yöntemleri

kirisikliklar-icin-son-tedavi-yontemleri
6 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Kırışıklıklar İçin Son Tedavi Yöntemleri

Kırışıklık, mimik çizgilerimizin derinleşmesi olarak bilinmektedir. Yaş ilerledikçe bu olay daha çok artmakta ve cildinde yaşlanması ile oldukça belirgin hale gelmektedir. Her ne kadar istemesek de çizgiler ve kırışıklıklar hayatın bir gerçeğidir. Kırışıklıklar, ciltte kolajen kaybı ve destek dokunun azalması ile ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda cilt nemini ve canlılığını da kaybetmektedir.

Cildimizin daha yaşlı veya daha genç gözükmesi genetik faktörlere bağlı olmakla birlikte dış etmenlere de bağlıdır. Cilt tipi kuru olan bireylerde yaşlanma süreci daha erken gözlemlenebilmektedir. Buna karşın cilt tipi nemli veya yağlı olan bireylerin ciltlerinde yaşlılık belirtileri daha geç başlamaktadır. Bunlara ek olarak makyaj ürünlerinin de ciltteki nemi azaltması dolayısı ile erken yaşlanmayı sağlanmakta ve cilde büyük oranda zarar vermektedir. Makyaj malzemeleri belirli bir süre cildi güzel göstermektedir ve uzun süreli olarak da cilde zarar vermektedir. Bunlara ek olarak güneşin olumsuz etkileri de cilt üzerinde oldukça fazladır. Güneş ışınlarına mümkün olduğunca maruz kalınmamalıdır. Kalındığı takdirde cildin deforme olduğu gözlemlenecektir. Aynı zamanda sigara kullanımı ve sağlıksız beslenme de cildi olumsuz etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Kırışıklar için oldukça fazla tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Geçmişe oranla kırışıklıklar için son tedavi yöntemleri gün geçtikçe artmakta ve uygulamalar geliştirilmektedir. Bu konuda uzmanlar güçlü faaliyetler göstererek bireyleri memnun etmektedirler. Kırışıklıklar için son tedavi yöntemlerinde bahsedecek olursak,  • Botoks tedavisi, kırışıklıklara toksinler enjekte edilerek burada bulunan kasların geçici olarak kasılmasını ve kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir.
  • Hyalüronik asit ile kırışıklıklara dolgu yapılır ve bu dolgu kırışıklıkları içeriden açarak daha genç görünmeyi sağlar.
  • Kırışıklıkları önlemek için lazer yöntemlerini kullanmakta mümkündür. Lazer ile cilt yüzeyinde derinlere kadar ulaşılabilir. Dış katmana zarar vermeden kırışıklıkları giderebilir. Bu işlem tek uygulamayla da gerçekleşebilmektedir birkaç hafta arayla işlemin tekrar tekrar uygulanmasıyla da gerçekleşebilir.
  • Kimyasal peeling uygulaması da ciltteki ölü deriyi alarak kırışıklıkların açıklamasını sağlayacaktır.
  • Elektrik akımı uygulaması ile de kırışıklık tedavisi sonuç vermektedir. Bu yöntemde, bireyin hissetmeyeceği şekilde çeşitli frekanslarda akımlar ciltten geçirilerek cildin yaşlanma sürecini etkilediği gözlemlenmişt
  • Doğal kürler ve ya çeşitli yağlar ile cilde masaj terapisi uygulandığında cildin canlılık kazanacağı ve kırışıklıklardan bir nebze de olsa uzaklaşacağı tespit edilmiştir.
  • Tüm bunlara ek olarak piyasada çeşitli markaların gençleştirici, cildi gerdirici kremleri ve yaşlılık karşıtı bakım kremleri bulunmaktadır. Bu kremler kullanılmadan önce araştırılmalı ve cilt tipine göre krem seçimi yapılmadır. Aksi takdirde yanlış krem seçimi cildi yoracağından kırışıklıkların artmasına sebebiyet verecektir.

Bu şekilde kırışıklıklar için son tedavi yöntemleri mevcuttur. Bireyler bu yöntemleri iyi bir şekilde araştırmalı ve cilt tiplerine uygun olan yöntemi seçmelidirler. Kalıcı işlemler için mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git