Kırışıklıklar İle Mücadele

Young woman portrait at sunset background.
30 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Gün geçtikçe ve yaş ilerledikçe oluşan ve zamanla belirgin hale gelen kırışıklar kişilerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Önüne geçilemeyince kırışıklıklar için çeşitli estetik müdahalelere başvurulmaktadır. Cilt zamanla sıkılığını kaybederek çökmeye başlar. Kırışıklıklar ile mücadele etmenin pek çok yöntemi vardır. Ciltteki hücrelerin yenilenmesi ile ciltte oluşan kırışıklıklar da azalmaya başlamaktadır. Cilt kırışıklıklarına en etkili çözümlerden biri salatalık diğeri ise aloe vera jelidir. Bu iki ürün de cildin daha çok sıkılaşmasını sağlayarak kırışıklıkların önlenmesini sağlamaktadır. Cildi yenileyerek daha sağlıklı gözükmesini de sağlamaktadır.

Salatalık İle Kırışıklıklarınıza Veda Edin

Salatalıkta bulunan %97 su oranı ile içerisinde diğer bulunan sağlıklı maddeler cilt için oldukça besleyicidir. Hem canlandırıcı hem de yenileyici özellikleri bulunan salatalığın onarıcı ve nemlendirici özellikleri ile de ciltte oluşan hasarları tedavi etmektedir. Göz torbalarını düzenli kullanım sonucu yok ederek tekrar oluşmamasını sağlamaktadır.

Salatalığın içerisinde bulunan su ve E vitamini ile ciltte bulunan hücreler kendilerini yenileyerek cildi korur. İçerisinde bulunan maddeler cildi sıkılaştırırken aynı zamanda kırışıklıkların oluşmasını da engellemektedir. Hücrelerin artmasını sağlayarak erken yaşlanma problemlerini de engeller. Cilt ve vücut sağlığı için tam bir antioksidan etkisi görülmektedir. Bunların yanı sıra ciltte bulunan sivilce gibi problemleri kurutarak tekrar oluşmasını da önlemektedir. Düzenli olarak kullanılan salatalık maskeleri cilde büyük bir etki ve fayda sağlayacaktır. Ciltteki nem ve yağ oranını dengeleyerek sağlıklı hale getirecektir.Aloe Veranın Cilde Sağladığı Faydalar

Cilde sağladığı faydaların yanında besleyici özellikleri de bulunan aloe veranın güzellik bakımından birçok yararları bulunmaktadır. Ciltte bulunan kiri uzaklaştırarak tıkalı olan gözeneklerin de açmaya yaramaktadır. Bunların yanı sıra cilde esneklik sağlayarak kırışıklıkların önlenmesini sağlamaktadır. Cilde sağladığı nem ile daha güçlü ve sağlıklı hale getirir.

Cildi nemlendirmesi özelliği ile yaşlanma sürecini uzaklaştırmaktadır. Ciltteki dokuları yenileyerek cildin sağlık kapasitesini arttırmaktadır. İçerisinde bulunan lifler ile elastik bir yapı oluşturmasını sağlar. Kırışıklıkları önleyerek çıkanları yok etmek için yardımcıdır. Salatalık ve aloe vera maskeleri oldukça doğal yapıda bulunup kullanılması da kolaylık sağlamaktadır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu maskeler ile cilt sarkmaları önlenmektedir. Yarım çay bardağı suyu yarım salatalığı ezerek suyun içerisine karıştırın. Ardından içerisine yarım çay bardağı aloe vera jelini ekleyin. Ardından tamamen blender ile çekerek Evitamini olan bir kapsülü içerisine ekleyerek iyice karıştırın.

Yapılan karışım tamamlandıktan sonra bir kaba alarak ağzını sıkıca kapatın. Uzun süreli kullanım sağlayan bu maskeyi buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu maskeyi yatmadan önce yüzünüzü iyice temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Ardından durulamadan öylece yatın. Uyku sırasında yüzünüze yaptığınız bu maske cildinize işleyerek daha sağlıklı gözükmesini sağlayacaktır. Uyandıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Ardından cilt tipinize uygun nemlendiriciyi sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git