Kırışıklıkları Önleyen Doğal Bakım Maskeleri

Skin Care. Woman In Clay Mud Mask On Face. Beauty.
22 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Kırışıklıkları Önleyen Doğal Bakım Maskeleri

Kırışıklıklar zamanı gelince önlenmeyecek, yaşamanın doğal bir getirisidir. Ancak yaşama tarzınıza göre kırışıklıklar olması gerekenden daha önce ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu erken kırışıklıklar yaşınızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Bu kırışıkları önlemek adına piyasada birçok kırışıklık önleyen,anti aging  kremleri satılmaktadır. Bu kremleri düzenli biçimde kullanmanız etkili olacaktır elbette ama bu kremlerin içinde kimyasal maddeler yer almaktadır. Kimyasal maddeler cildiniz tersi bir etki yaratacaktır. Bu kremleri kullanmak yerine başka alternatif seçenekler de üretebilir ve kırışıkları önlemek için bunları kullanabilirsiniz. Bu alternatif seçeneklerin başında kırışıklıkları önleyen doğal bakım maskeleri yer almaktadır. Bu maskeleri evinizde kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz.

Kırışık Önleyen Yoğurt Maskesi

Yoğurt cildin üstteki katmanındaki tüm gözenekleri temizler ve yeniler. Bu sayede kırışıklıklar da yok olmaktadır. Hazırlanacak yoğurt maskesi için 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı dolusu portakal suyu gerekmektedir. Maske için gerekli olan yoğurt sade olmalıdır ve isteğe göre malzemelere yarım muz eklenebilir. Bu malzemelerin tamamı ezilen ve püre haline getirilen muzun üstüne eklenmelidir ve iyice karıştırılmalıdır.          Hazırlanan maskeyi yüzünüze yavaş ve masaj yapar biçimde sürün ve 15 dakika boyunca bekletin. Sonrasında maskeyi ılık su ile durulayabilirsiniz. Maske sonrası yüze nemlendirici bakım kremi de sürülmelidir. Maske haftada 2 kere kullanılmalıdır.Kırışık Önleyen Limon Maskesi

Limon maskesini hazırlayabilmek için 2 tatlı kaşığı karbonat ve yarım adet limonun suyu gereklidir. İki malzemeyi cam kasenin içine alın ve krem haline kadar karıştırın. Sonrasında bu kremi yavaşça cildinize sürün. Boyun ve yüz için kullanılan krem cildinizde 10 dakika boyunca bekletilmelidir. Sonrasında ürünü ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu maskeyi kullandıktan sonra bir süre boyunca güneşe çıkmamanız gerekmektedir. Çünkü limon güneşle birleştiğinde cildinize zarar verecektir. Kuru cilde sahipseniz aynı biçimde limonlu maske yerine yoğurtlu maskeyi tercih etmelisiniz. Limonun kurutucu etkisi kuru ciltleri daha kuru bir hale getirecek ve cildin tahriş olmasına neden olacaktır.

Kırışıkları Önleyen Badem Maskesi

Badem maskesi yorgun cildinizi canlandıracak, soluk cildinizi yenileyecek ve kırışıkları meydana gelmeden önleyecektir. Badem maskesini hazırlamak için gerekli malzemeler arasında 1 avuç badem ve süt gereklidir. Bademi yarım kase sütün içine koyun ve gece boyunca bekletin. Sabah yumuşamış olan bademlerin kabuğunu soyun ve yumuşamış bademleri ezin. Ezilen bademleri kıvamı geldiğinde yüzünüze sürün ve 30 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Sonrasında durulama için ılık su kullanabilirsiniz. Bu maskeyi her gün uygulamanız gereklidir. Bu maske ve diğer maskeler sayesinde kırışıklıklar yok olacaktır. Kırışıklıkları önleyen doğal bakım maskeleri hem daha ucuza gelecek hem de cildinizi sağlıklı bir biçimde oluşabilecek kırışıklıklardan koruyacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git