Kırışmış Göz Kapakları İçin

Kırışmış Göz Kapakları İçin
18 Mart 2016 tarihinde eklendi

Kırışmış Göz Kapakları İçin

Yaş ilerledikçe kadınların en büyük sorunlarından biri göz çevresi kırışıklıklarıdır. Göz kapağı derisi cildimizde ki, en ince deriye sahip olan bölgedir.  Göz çevresi kırışıklıkları, güldüğümüz zamanlar da, gözaltın da, ince çizgiler halinde kendini göstermeye başlar. Bir kişi de, gülmediği halde çizgiler görünüyorsa, o kişinin o bölgelerinin yaşlanmaya başladığı anlamına gelir. Göz kapağı ve çevresinde ki, kırışıklıklar genç insanlarda da, görülmektedir. Solaryum, güneş ışınları, gece yatmadan önce makyaj temizlememe gibi etkenlerden oluşma ihtimali yüksektir. Kırışmış göz kapakları için estetik cerrahi de, uygulanan birçok yöntem vardır.

Botoks

Göz kapağı ve çevresinde ki, kırışıklık için estetik cerrahi yöntemlerinden en etkili olan botokstur. Botoks yaptıran kişi de, göz kapağı aralanır, kaşta yükselme oluşur. Çizgiler de, botoksun, etkisiyle dolar. Kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Gözaltı, kırışıklıkların da, botoks çok etkili olmayabilir, bu durum da, başka yöntemler de, bulunmaktadır. Dolgu enjeksiyon yöntemi, gözaltı için daha etkili bir çözümdür.

Göz Kapağı Kırışıklığı İçin Maske

Kadınların makyaja ve giyime verdikleri önemi cilt bakımına vermezler. Gece makyaj çıkarmadan uyumakta yapılan en büyük hatalardan biridir. Göz kapağı ve çevresi çok ince bir deriye sahip olduğundan, göz çevresi temizliğin de, aşırı yağlı kremler yerine, tonik kullanmayı deneyin. Tonik kullandıktan hemen sonra, gülsuyuna batırdığınız bir pamukla, göz kapağınızın üstüne 5-10 dakika kompres yapın.Göz Kapağı ve Çevresindeki Kırışıklıklara Bitkisel Çözümler

Kırışmış göz kapakları için maske de, uygulayabilirsiniz. Bir kaşık yaş maya, 1 çay kaşığı süt, bir çay kaşığı elma suyu, 1 çay kaşığı balı, bir tasta güzelce karıştırın. Göz kapaklarınıza ve tüm çevresine parmaklarınız yardımıyla iyice yedirin. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez uygularsanız aradaki farkı göreceksiniz.

Göz Kapakları İçin Egzersizler

Vücudumuz için yaptığımız egzersizler nasıl işe yarıyorsa, gözlerimiz ve yüzümüz için de, bazı egzersizler mevcuttur. Bu egzersizlerin düzenli yapılması halin de, yüzünüzde, ne kadar farklılaşma olup işe yaradıklarını anlayabilirsiniz.

Kırışmış göz kapakları için, başparmağınız dışındaki diğer parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun. Hafifçe kaşlarınızı yukarıya doğru itin. Bu hareketi yaparken aynı anda gözlerinizi kapatın ve göz kapaklarınızı aşağıya doğru çekerek bir direnç oluşturun. 10 defa aynı hareketi, 2 set halinde her gün yapın, kısa zaman sonra göz kapaklarınız da, oluşmuş olan kırışıklıkların gözle görülür biçim de, düzelme gösterdiğine şahit olacaksınız.

Üst göz kapaklarınız için işaret parmaklarınızı yarım ay şeklin de, kaşlarınızın tam altına yerleştirin. Parmaklarınız vasıtasıyla kemiğinize iyice bastırın, aynı anda göz kapaklarınız da, bulunan kaslarla parmaklarınıza doğru bir direnç uygulayın. Bu hareketi de, 10 defa uygulayın. Yaş arttıkça kaşlar ile gözün mesafesi kısalmaktadır. Bu egzersiz kaşlarınızın hemen altında ki, kaslarınızı kuvvetlendirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git