Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır

kırmızı ruj nasıl sürülür
4 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Bayanlar makyaj yaparken kendi tenlerine ve kıyafetlerine uymasına büyük önem göstermektedir. Ancak bayanların göstermiş oldukları bu özene karşılık bazı konularda ısrarcı oldukları görülmektedir. Mesela bayanların vazgeçilmezi olan ve her bayanın vazgeçemediği kırmızı ruj takıntısı bulunmaktadır. Ancak her ten rengi için kırmızı rujun uygun olmadığı görülmektedir. Bayanlar makyajlarına bu kadar özen gösterirken böyle bir konuda yanlışa düşmeleri maalesef onları büyük sıkıntıya sokmaktadır. Bu neden ile de eğer beyaz tenli bir bayan değilseniz kırmızı ruju pek tercih etmemeniz öneriliyor. Ancak yine de vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorsanız. Kırmızı ruj nasıl kullanılır? Konusunda birkaç ufak tüyoya ihtiyacınız olabilir.

Kırmızı Ruj Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sabitleme
İlk bilmeniz gereken sürmeden önce rujunuzu sabitlemeniz gerekmektedir. Sürmeden önce bu noktaya mutlaka özen göstermelisiniz.Eğer bu renk bir ruj sürecekseniz rujunuzun kesinlikle akışkan bir yapıya sahip olmadığına emin olmalısınız. Eğer rujunuz akışkan bir yapıya sahip olur ise bir süre sonra dudak kenarlarına taşacaktır ve bu görüntü sizi hiç iyi bir görünüme kavuşturmayacaktır. Ayrıca bunu sadece kırmızı renk rujunuz için değil diğer rujlar içinde uygulamalısınız. Çünkü taşmış rujlar bayanların görünümünü bozmakta ve o makyajın hoş görüntüsünden uzaklaşmalarına neden olmaktadır.

Rujunuzun akmasını önlemek için ne yapabilirsiniz?
Eğer rujunuzun belli bir müddet sonra akmasını istemiyor ve daha kalıcı olmasını istiyorsanız yapmanız gereken şeyin rujunuzu sürdükten sonra üzerine ince tek kat bir peçete koyup pudranız ile tampon yapmanız gerekir. Bu sayede rujunuzun uzun süre kalıcı olduğu ve hiçbir şekilde akmadığını göreceksiniz.

Kırmızı ruj nasıl kullanılır? Konusundaki tüyolar tabii ki bu kadar ile sınırlı kalmayacaktır.Ten Renginize Göre Ton Seçimi
Eğer beyaz tenli bir bayan değilseniz kırmızı ruj seçiminiz sırasında daha koyu renkleri tercih etmeniz önerilir. Bu sayede koyu kırmızı ruj ile zıt görünümden uzaklaşmış olursunuz.

Diş Bakımına Dikkat Etmeniz Şart
Ayrıca kırmızı ruj süren bayanların diş bakımına mutlaka dikkat etmeleri gerekir. Beyaz dişler kırmızı rujun daha kaliteli bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Göz Makyajınızla Uyumu
Tabii kırmızı ruj kullanacaksanız makyajınızın kalitesi de son derece önemlidir. Eğer rujunuza uygun bir makyaj yaparsanız günlük hayatınıza daha uygun olacaktır. Kırmızı ruj sürüyorsanız göz makyajınızın kesinlikle siyah ve koyu renklerden uzak olması gerekmektedir. Çünkü siyah göz makyajı ve kırmızı ruj size günlük hayatta daha kötü bir görünüm vererek gece bir yere gidecekmişsiniz gibi bir hava kazandırır. Bu durumda göz makyajınızın daha açık renklerde olmasının son derece önemli olduğunu bilmelisiniz.

Rujun Fırça İle Uygulanması
Kırmızı ruj sürmenizin bir başka inceliği ise rujun mutlaka fırça ile sürülmesi gerekir.  Çünkü fırça yardımı ile sürülen rujun dudağınızın her noktasına eşit oranda yayıldığını gösterir ve bu rujunuzun daha güzel durmasına katkı sağlar. Rujunuzun fırça ile sürülmesi miktarı sizin ayarlayacağınız anlamına gelir ki bu kesinlikle atlanmaması gereken durumlardan bir tanesidir.

İlgili Konular
Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar
– Doğal Dudak Peeling Tarifleri
– Kalıcı Makyajla İlgili Bilmeniz Gerekenler
– Göz Makyajında Kaşın Önemi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git