Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yollar

Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yollar
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yollar

Gür, uzun ve sık kirpikler her kadının hayallerinden biridir. Ama gür ve sık kirpikleri rimel kullanmadan önceki zamanlarda bıraktık. Arpacık enfeksiyonundan dolayı da kirpikleriniz dökülmüş olabilir. Kirpik Dökülmesine Doğal Çözüm Arpacıkta oluşan iltihaplanma kirpikleri de etkiler. Kirpiklerinin dökülmesinin genel sebebi göz makası ve rimeldir. Rimelin içinde bulunan kimyasallar ve geceleri makyajı temizlemeden yatmak kirpiklerin dökülmesi için yeterli sebepler. Kirpikler çoğu zaman makyaj malzemesi kullanımından dökülmüş olsa da kanser gibi ciddi sebeplerden de dökülme yaşanabilir. Kirpiklerinizde çok fazla dökülme oluyor ve siz bundan şüpheleniyor iseniz, bir uzmana danışmanızı öneririz.

Kirpik Dökülmesini Önlemek İçin Önlemler

 • Sürekli makyaj yapan biriyseniz her akşam makyajınızı temizlemeden yatmayın.
 • Rimel seçerken su geçirmez seçerseniz çıkarması da zor olur. Kirpiğinizi çekmek ya da ovalamak kirpiğinizin dökülmesine sebep olur. Rimel seçerken kolay çıkan kaliteli rimellerden kullanın.
 • Makyajınızı çıkarırken ıslak mendille silmek ıslak mendilin içindeki kimyasalların kirpiklerin köklerine zarar vermesine yol açabilir. Bu yüzden makyajınızı Hindistan cevizi yağıyla ya da makyaj temizleyici suyla, pamuk yardımı ile çıkarınız.
 • Gözünüzde iltihaplanma ya da enfeksiyon kapma gibi problemler gözlemlediyseniz uzmana başvurmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü arpacık gibi enfeksiyon içeren hastalıklar kirpiklerin dökülmesine yol açar.
 • Tiroit bezinin salgıladığı hormonlar vücudumuzun ihtiyacı olan hormonlardır. Bazen salgılayacağı hormonlar olması gerekenden fazla ya da olması gerekenden az olabiliyor. Böyle durumlarda hormonların seviyesi yükseldiğinde veya düştüğünde vücudumuzda kıl dökülmesi yaşanıyor bunlar kirpikleri de etkileyebilir. Uzmanına başvurmak kirpik dökülmelerine engel olacak bitkisel çözümlerden biri olabilir.


Kirpik Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

Kirpik Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

Malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı argan yağı
 • 1 tatlı kaşığı hint yağı
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı

Yapılışı;

Argan yağını, hint yağını , zeytinyağını ve tatlı badem yağını küçük bir kapta iyice karıştırıyoruz. Bir kulak pamuğu yardımıyla kirpik diplerimize ve kirpiklerimize iyice sürüyoruz. Bu işlemden sonra uyuyabilirsiniz. Bu yağların uzun süre beklemesi kirpiklerin yağdaki vitamini daha iyi emmesini sağlar. Bu kirpik dökülmesini engelleyen karışımı haftada 4-5 kez uygulamanız kirpiklerinizin gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olacaktır.

Malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 5 damla ceviz yağı
 • 5 damla fındık yağı
 • 3 damla argan yağı

Yapılışı;

Zeytinyağını, ceviz yağını, fındık yağını ve argan yağını küçük bir şişede karıştırınız. Bu yağları 5 saat dinlendiriniz. Dinlendikten sonra çalkalayınız ve kulak çubuğu ya da pamuk yardımıyla kirpiklerinize masaj yapınız. Bu yağ karışımını kirpiklerinizde 50-60 dakika bekletmeniz yeterli. Yaklaşık 1 saat beklettikten sonra gözlerinizi iyice siliniz. Yağların gözünüze kaçmamasına dikkat ediniz. Bu işlem kirpiklerinizin gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olacaktır. Bu karışımı günde bir defa yapmanız kirpikleriniz için daha yararlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git