Kirpiklere Bakım Nasıl Yapılır

Kirpiklere Bakım Nasıl Yapıl
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Kirpiklere Bakım Nasıl Yapılır

Karşımızdaki insana ilk baktığımızda gözlerine odaklanır, konuşurken gözlerine bakarak konuşuruz. Tabii güzel, alımlı gözlerimizi tamamlayan uzun, hacimli kirpiklerimiz olsun isteriz. Uzun ve hacimli kirpik elde etmek için çeşitli marka rimeller, takma kirpikler kullanırız. Ama bunlar geçici, günlük çözümlerdir. Kirpikler de gerekli bakım yapılmadığında, kalitesiz makyaj ürünleri kullanıldığında ya da kaliteli ürünler kullanıldığında bile makyaj zamanında temizlenmediğinde zayıflar ve zamanla kopar. Kirpik bakımını doğru şekilde ve düzenli olarak yapmak kirpikleri güçlendirecek ve daha dolgun kirpikler, daha alımlı bakışlar elde etmemizi sağlayacaktır.

Bitkisel Yağlar İle Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Kıl köklerini güçlendirme de en etkili yağ badem yağıdır ve düzenli kullanımda kirpik güçlendirme konusunda da oldukça başarılıdır. Her gece yatmadan kulak pamuğu yardımı ile badem yağının kirpik diplerine sürülmesi ile kıl kökleri güçlenir ve yeni kirpik oluşumu da sağlanır. Bunun yanında badem yağı ve Hint yağını karıştırmak da iyi bir çözümdür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu bitkisel yağları yüze sürmemektir. Yüzdeki tüylerin de köklerini kalınlaştırıp kıl haline gelmesine sebep olabilir.

Yılan yağı saç dökülmesine iyi geldiği gibi kirpik güçlendirme ve kirpik dökülmesini önleme konusunda da başarılıdır. Badem yağı gibi düzenli kullanımda etki etmektedir.

Sarımsak İle Kirpik Bakımı Nasıl YapılırSarımsak her konuda çözüm olduğu gibi kirpik güçlendirme konusunda da bir çözüm yoludur. Bir diş sarımsak ortadan ikiye kesilir ve suyu yine kulak pamuğu yardımı ile kirpik diplerine sürülür. Tabi sarımsağın yakıcı bir etkisi vardır. Gözlerdeki yanmayı engellemek için sarımsağın ardından yağ uygulaması yapılabilir.

Yeşil Çay İle Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Yeşil çay ödem atmada, kilo kontrolünde etkili olduğu gibi kirpik bakımında da etkilidir. Sıcak suda demlenen yeşil çay biraz ılındıktan sonra kirpik diplerine uygulanır. Tabi bu uygulamadan önce cildi, gözleri temizlemek gerekir. Yeşil çay, ciltte ferahlatmanın yanında kirpik bakımında da önemli rol oynar.

Bu bakım önerilerinin yanı sıra en önemli husus uyumadan önce makyajı temizlemektir. Ciltteki makyajı temizlemeden uyumak gözeneklerin kapalı kalmasına sebep olur, kirpiklerdeki makyaj kalıntıları da dökülmelere sebep olacaktır. Bu konuda bir diğer husus ise başkasına ait makyaj malzemesini kullanmamaktır. Gözde oluşan herhangi bir enfeksiyon bulaşıcı olabilir ve başkasına ait makyaj ürünü kullanımında sizin de gözünüzde aynı enfeksiyonu yaratabilir.

Kullanılan makyaj ürünlerinin mutlaka son kullanma tarihine bakılmalıdır. Ürünlerin genelde arka kısmında yer alan 6M, 12M gibi yazılar ürünün ömrünü ifade eder. Örneğin; 12M ifadesi ürünün açıldıktan sonra 12 ay kullanılabileceğini ifade eder. Bir ürünü çok uzun süre kullanmak oldukça sakıncalıdır. Bu durum göz de herhangi bir hastalık oluşturacağı gibi kirpik dökülmesini de beraberinde getirecektir.

Son olarak su tüketimi, E vitamini alımı da bu konuda oldukça önemlidir. Kullanacağınız makyaj ürününde de E vitamini olmasına özen göstermek kirpiklerinizin güçlü kalmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git