Kış Diyetine Hazır Olun

Kış Diyetine Hazır Olun
2 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Kış Diyetine Hazır Olun

Kış aylarında, soğuktan korunmak nedeniyle vücudumuz yağ depolamaktadır.  Depolanan yağlar gün geçtikçe kilolara davetiye çıkarmaktadır. Bu yüzden sizde kış diyetine hazır olun !

Kış aylarında yaz aylarına nazaran daha az harekete sahip olduğumuz için kilo alma ihtimalimiz artıyor. Ayrıca kışın soğuk nedeniyle vücudumuz korunmak amacı ile daha fazla yağ depolamaktadır. Bu yüzden kışın genellikle hep daha çok kilo alınır. Ayrıca bir çok hastalık genellikle kapımızı kış aylarında çalar. Bu yüzden kışın daha fazla vitamin,protein içeren içerikli gıdalar tüketmeliyiz. Tükettiğimiz gıdalar farketmesekte kilo almamıza yol açıyor. Kış aylarında diyet yaparak hem sağlıklı beslenmiş, hastalık oranını en aza indirmiş olacağız hemde fazla kilolarımızdan kurtulmuş olacağız. Bir çok kadın kış aylarında aldığı kiloları yaz aylarına yaklaşırken vermek ister.  Aslında yaz aylarından fazla kilolarınız için endişelenmemek için kış aylarında da yediklerinize dikkat etmelisiniz. Her ne olursa olsun ani değişimler insanları genelde rahatsız edebiliyor.  Bu yüzden hem bedeninizi hemde ruhunuzu kış diyeti için hazırlayın ve yaz aylarında birden kilo vermek yerine kış diyetine hazır olun !

Fazla kilolarınızdan kurtulmanız için sizlere bir gününüzü anlatan örnek olarak güzel bir diyet programı veriyoruz.

SABAH  • 50-60 gram kadar istediğiniz herhangi bir peynir.
  • 1 dilim buğday ekmeği.
  • 1 fincan şekersiz yeşil çay. ( Bizim önerimiz yeşil çay fakat siz istediğiniz herhangi bir zayıflatıcı bitki çayı içebilirsiniz ). Herhangi bir biktisel çay metabolizmanızın hızlanması açısından önemlidir.
  • 5-6 adet zeytin.

ÖĞLE

  • 250 gram kadar tavuk göğsü yemeği yada herhangi bir sebze yemeği. Ama tabiki her iki yemeği de 1 porsiyondan fazla yememeniz önerilir.
  • 1 kase yoğurt.

ARA ÖĞÜN

  • Ara öğünde kesinlikle bir meyve yemeniz önerilir. Bizim önerimiz ise bir adet elma ya da portakaldır.

AKŞAM

  • 1 porsiyon herhangi bir sebze yemeği yemelisiniz. Mümkün olduğunca patates olmayan bir sebze yemeği tercih edin.
  • Soğan ve yeşilliklerin bol olduğu bir ton balığı salatası
  • Ton balığı sevmiyorsanız ya da yanında balık yemek istiyorsanız altarnatif olarak 200 gramı geçmeyecek bir balık yiyebilirsiniz.

Bu diyet size önerilen gıdalarla yapılmıştır. Uygulamanızı tavsiye ederiz. Fakat eğer diyet listesinde, sevmediğiniz yemek istemediğiniz bir gıda var ise değiştirebilirsiniz. Fakat burada önemli olan nokta hiç bir şey yememek değil yediğiniz herşeyden az yemektir. Sağlığınıza dikkat etmeden diyet yaparak zayıflasanız bile bu diyetin hiç bir anlamı olmayacaktır. Bu yüzden öncelikle sağlığınızı göz önünde bulundurarak diyet programınızı ayarlayabilirsiniz. Kafanıza göre bir diyet programı yapmadan önce ise kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.  Reklamlarda bulunan diyet ürünlerini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git