Kış Meyvelerinin Cilde Yararları

kis-meyvelerinin-cilde-yararlari
12 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Kış Meyvelerinin Cilde Yararları

Kışın içimizi ısıtacak ve enerji veren ve soğuklara karşı direnç sağlayacak meyveler ve meyve suları ile cildinizi de güzelleştirebilirsiniz. Kış meyvelerinin başını çeken portakal kokusuyla ve şifasıyla içinde bulunan vitaminleriyle bir numaralı kış meyvesidir. İçinde bulunan C vitamini, B1 vitamin, A vitamini B2 vitamini, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum ile kolestrol ve tansiyonu dengeleyerek damarları güçlendiriyor ve kalbi de koruyor. Kanın yenilenmesinde etkili olan portakal sayesinde cildin güzelliğinde de etkili oluyor. Uykusuzluğa karşı etkili ve kanın pıhtılaşmasını engelliyor ve soğuk algınlığı ve gribe karşıda savaşan etkisiyle şifa dağıtan meyvedir. Kış Meyvelerinin Cilde Yararları sayesinde portakalın kardeşi olan mandalina da bağışıklık sistemini güçlendiren, kolestrol ve tansiyonu düzenleyen etkisiyle cildinde güzelliğini sağlayan güzel kokulu, mahoş tadıyla şifalı bir meyvedir.

Cildiniz İçin Bol Meyve TüketinHerkesin çok sevmediği acı tadıyla faydası bakımından da yenmesi gereken bir diğer meyvede greyfurttur. İçerdiği sağlık faktörlerine bakıldığı zaman ne yapıp edip yenmesi gereken greyfurt portakalla birlikte alındığında mucizevi etki gösterecektir. Greyfurtta bulunan C vitamini, A vitamini, B vitamini, kalsiyum ve potasyumla vitamin deposudur. Greyfurt başta soğuk algınlığı başta olmak üzere gribe karşı koruyan etkisi, yorgunluk ve halsizliğin düşmanıdır. Kas ve kan dolaşımında da etki sağlayan greyfurt ile cildin temizliğine etki eder ve yağ yakıcı etkisi bulunur ve diyetlerin başında yer alır. Enerji veren greyfurt olmazsa olmaz kış meyvesidir.  Yaz ve kış meyvesi elmayı her mevsim görebilmek mümkündür. Her gün herkesin bir iki tane yemesi gereken elmanın yeşili yada kırmızısı fark etmiyor hepsi aynı etkiyi gösteriyor. Elmanın içinde bulunan A vitamini, C vitamini, E, B1 B2 vitamini ve kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, çinko ile tam vitamin kaynağı meyvelerden birisi oluyor. Elmanın iyi gelmediği bir şey yok gibi gözüküyor. Kilo kontrolü için diyetlerde en çok tüketilen meyvedir ve kolestrolü dengeler ve cildi tazeler, dişlerin beyazlatan elma aynı zamanda sinirleri kuvvetlendirir ve mide bağırsak hastalıklarına karşı etkilidir.

Kış Meyvelerinin Bitmeyen Faydaları

Kış meyvelerinin inci tanesi olan nar kış meyvelerinin en şifalı meyvelerinden birdir.  Narın içinde bulunan vitamin ve minarelerle baktığımızda A vitamini, C vitamini, B2 vitamini, Kalsiyum, Fosfor, potasyum, magnezyumdur.  Narın vücut için sayısız yararından birisi bağışıklık sistemini güçlendiren, soğuk algınlığı ve gribe iyi gelen nar aynı zamanda idrar söktürücü ve cildi yenileyen tazeleyen etkisiyle tam cilt dostudur. Kış Meyvelerinin Cilde Yararları ile kış yaz yiyebildiğimiz bir başka meyvede muzdur ve muzun içeriğinde bulunan vitaminler A, B, C, E, Potasyum, Kalsiyum, Fosfor sayesinde soğuk algınlığa, gribe karşı etkili ve muz kabuğunu cilde sürmekte ciltte peeling etkisiyle cildin güzelliğine faydalı bir meyvedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git