Kış Parfümlerinde En İyileri

Kış Parfümlerinde En İyileri
11 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Kış parfümlerinde daha yoğun ve kalıcı kokular tercih edilmektedir. Soğuk ve rüzgarlı günlerin fazla olduğu kış günlerinde, rüzgarla beraber parfüm kokusu hemen kaybolabiliyor. Kışın soğuk günlerinde, yaydıkları kokular ile içinizi ısıtacak seçenekler için kış parfümlerinin en iyilerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Dolce&Gabanna’danIntense

Kadınsı kokulardan hoşlananlar için Intense, kış parfümlerinin en iyileri arasında gösterilebilir. Parfüm eldesinde beyaz çiçeklerin saf kokularından faydalanılmış. Seksi bir yanı olduğu kadar, saf ve masum bir yanı da bulunmaktadır. Üst notalarında böğürtlen, yeşil mandalina ve neroli kullanılmış. Orta notalarda ise portakal çiçeği, sümbülteper, yasemin, Hindistan cevizi esansı, incir yer alıyor. Dip notasında ise marshmallow, vanilya, sandal ağacı, güneş çiçeği ve misk gibi keskin ama tatlı bir ton yakalanmış.

Fendi’nin L’Acquarossa’sı

Fendi markasının çıkardığı son parfümlerden biri olan L’Acquarossa çarpıcı kokusu ile dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlayabilir. Kırmızı su anlamına gelen parfümün üst notasında Sisilya mandalinası, Kalabria bergamotu yer alıyor. Orta notasında ise ine çiçeği, manolya, Isparta gülü ve portakal çiçeği kullanılmış. Dip nota ise kırmızı sedir ağacı, Endonezya paçulisi ve miskten oluşuyor.

Chanel Markasının Efsane Parfümü No.5Parfümlerindeki başarı ile adından söz ettiren Chanel markasının bir ürünü olan No.5, efsaneleşmiş kokulardan biri olarak kabul edilmektedir. Ağır kokulardan hoşlanmayan kadınların rahatlıkla kullanabileceği bir parfümdür. Narin kokusu ile pek çok kadının beğenisini kazanmıştır. Üst notasında bergamot, limon ve neroli vardır. Orta notasında yasemin, gül ve zambak kullanılmıştır. Son olarak alt notasında ise sandal ağacı, vetiver, vanilya, paçuli ve amber bulunmaktadır.

Michael Kors’unSexy Amber’i

Kış aylarında seksi bir koku kullanmak isteyenler, Sexy Amber’i tercih edebilir. Hem gece hayatınızda hem de günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir parfüm olma özelliğine sahiptir. Parfüm bileşenlerinin sadeliğine rağmen, etkili bir koku elde edilmiştir. Üst notasında amber, orta notasında sandal ağacı ve alt notasında yasemin kullanılmıştır.

Giorgio Armani’den Si

Güçlü, zarif ve özgür ruhlu kadınların en çok tercih ettiği parfümlerden biri olan Si, Giorgio Armani markasının en başarılı ürünlerinden birisidir. Kış parfümlerinin en iyileri arasında en iddiali seçeneklerden bir tanesidir. Üst notasında siyah frenk üzümü, orta notasında ise frezya ve mayıs gülü bulunmaktadır. Alt notasında ise vanilya, paçuli, değerli odun harmanı mevcuttur.

CalvinKlein’danDownTown

Kış parfümlerinde en iyilerinden bahsederken, CalvinKlein markasından bahsetmemek olmaz. DownTown ile akılda kalıcı bir parfüm sunan marka, iş kadınlarının en çok tercih ettiği seçeneklerden biri. Üst notasında İtalyan ağaçkavunu, bergamot, Tunus’a özgü olan portakal çiçeği, yeşil armut ve sulu erik kullanılmıştır. Orta notasında ise pembe biber, menekşe yaprağı, gardenya bulunuyor. Alt notasında Teksas sedir ağacı, tütsü, vetiver ve kadifemsi musklar kullanılmış.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git