Kısa Saç Bakımı Nasıldır

Kısa Saç Bakımı
19 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Kısa Saç Bakımı Nasıldır

Saçlar her kadın için en özel kıyafetlerdendir. İster kısa olsun ister uzun her saçın önemi vardır. Kısa saçların bakımı uzun saçlardan daha kolay gibi görünse de kısa saçın bakımı da oldukça zahmetlidir. Kısa saçlar kadınlar tarafından çok seçilmese de seçen kişiler tarafından oldukça ilgi görmüş durumda. Genellikle rahat ve spor bir duruş sergileyen kısa saçlar yeri geldiğinde şıklığa adım atmayı da biliyor.

Kısa saçın kullanımı uzun saçtan daha rahattır. Her gün maşalayacağınız ya da düzleştireceğiniz bunların hiçbirisini yapmıyorsanız tarayacağınız bir saçınızın olmadığı düşünün. Fakat uyandığınız da düzeltip işe gideceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kısa saçlar gece yatma şeklinizden dolayı asi bir görünüme kavuşabilir bu da sizi jöle kullanmak zorunda bırakabilir. Jöle kullanımının da saç için pek sağlıklı olduğu söylenmez. Ama aşağıda bulunan kısa saç bakımı için maskeler ve kısa saçlar için öneriler yazıları sizin işinize yarayabilir.

Kısa Saç İçin Öneriler  • Kısa saça sahip iseniz saçınızın kısalığını rahatlık sayıp kendinizi salıvermemenizi öneririm. Çünkü kısa saçlar boyama işlemi gördüklerinde direk diblere etki ettiği için saçınızın keratin seviyesini düşürür ve saçınızın güçsüz olmasına neden olur.
  • Saçlarınızı taramayacağınızı düşünmeyin sakın. Her sabah uyandığınız da saçınızı fırça saç tarağı ile taramak saç diplerinizin rahatlamasına ve nefes almasına yardımcı olur Saç dipleri nefes almazsa saçınız güçsüzleşir ve çabuk dökülür.
  • Eğer kısa saçlarınız var ise saç düzleştirici kullanmayın. Kısa saçlar çabuk kırılır ve ısı gördüklerinde incelirler. Düzleştirici yerine yastığınızın kılıfını saten veya ipek seçmeniz saçlarınızın düz kalmasına yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızı duş aldıktan sonra veya yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurutmayınız. Açık havada havlu ile bastırıp çekerek kurutunuz. Saç kurutma makinesi saçlarınızı kurutmak aşırı ısıya maruz kalmasına ve saçınızın fazla kurumasına sebep olur. Bu da saçınızı güçsüzleştirir.
  • Duştan sonra ya da saçınızı yıkadıktan sonra mutlaka kısa saç bakımı için bir krem kullanınız. Kreminiz onarıcı ve nemlendirici bir krem olursa daha çok işinize yarar.

Kısa Saçlar İçin Bitkisel Maskeler

Tarifin Malzemeleri ;

  • Yarım bardak ılık süt
  • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı hintyağı

Tarifin Yapılışı;

Yukarıda yazan malzemeleri bir kapta iyice karıştırınız. İyice karıştırdıktan sonra sprey şeklinde sıkabileceğiniz bir kutuya koyunuz. Buzdolabında 10 dakika soğutunuz. 10 dakika soğuttuktan sonra saçınıza spreyle her tarafına sıkınız. Saçınızda ıslak yer kalmasın. Bu işlemi yaptıktan sonra 25 dakika saçınız da bekletiniz. 25 dakika sonra saçınızı bolca ılık su ile durulayınız. Zeytinyağı cildi parlatma özelliği ile bilinse de saç güçlendirici özelliği de vardır. Saç diplerinizi güçlendirir ve saçta oluşan kepeği atmaya yardımcı olur. Bu karışım kısa saç bakımınız için oldukça ideal ve sağlıklı bir karışımdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git